EXPEDICE SEDMIHORKY 2019 ANEB PADESÁTKA TERÉNNÍCH ČTYŘKOLEK VYRAZILA NA VALDŠTEJN

0

Padesátka terénních čtyřkolek v podobě modelů 1:10 se sešla na startu akce nazvané Expedice Sedmihorky. Jedná se o setkání lidí různého věku, kteří rádi zkoušejí něco nového, jiného. Třeba s modelem terénního auta vyjet skalním městem na Valdštejn a vrátit se zpět do kempu v Sedmihorkách. V sobotu 24. srpna se uskutečnil již čtvrtý ročník této akce.

„Před čtyřmi lety jsme se se švagrem ubytovali v kempu v Sedmihorkách a zdejší krajina nás hodně chytla. Je pro nás samozřejmostí, že kam jedeme, tam si s sebou bereme modely terénních čtyřkolek a snažíme se zdolat členitý terén v daném místě. Tady je to úžasné – les, skály, písek, každých pár metrů něco nového. Tak jsme si řekli, že pozveme pár stejně naladěných přátel a uděláme oficiální vyjížďku. Postupně se k nám přidávali další a další, letos už nás je opravdu hodně,“ přibližuje Honza „Růža“ Růžička, který Expedici Sedmihorky organizuje.

Snímky z akce Expedice Sedmihorky 2019

„V Sedmihorkách to není pojato jako závod, je to jen taková letní vyjížďka. Přidat se může, kdo chce. Společně jedeme z kempu po turistické cestě na Valdštejn a zase zpět, zabere nám to celé odpoledne, nikdo nikam nespěchá, užíváme si hlavně průjezdy skalami,“ doplňuje Růžička. On sám pochází z Ústí nad Labem, ale žije v Praze, a podobně je to s ostatními účastníky, kteří se sem sjeli z celé republiky. Místní by se dali spočítat na prstech jedné ruky.

Podobných setkání, jako to v Sedmihorkách, jsou v průběhu roku desítky v různých koutech republiky. Z našeho okolí je nejvyhlášenější akcí výjezd na Ještěd, toho posledního se zúčastnilo 170 lidí s modely různých značek.
Ty nejlevnější čtyřkolky v měřítku 1:10 koupíte do deseti tisíc. K dispozici je ale spousta příslušenství, takže není problém dostat se na dvou či trojnásobnou cenu. „Náklady jsou podobné, jako dáte za kolo, jste na čerstvém vzduchu, setkáte se s podobně naladěnými lidmi, popovídáte, k tomu si poslechnete směsici nápadů, rad, a zkušeností. Někdo auto prostě koupí, jezdí a baví se, jsou ale mezi námi i modeláři, kteří stavějí karoserie, dbají na detaily ve výbavě včetně interiérů vozů, ladí podvozky, upravují jízdní vlastnosti, aby auta zdolala i těžké terény, je to prostě stejně pestré jako v jiných oborech,“ dodává Honza Růžička.

Více informací najdete mj. v diskuzním fóru na internetu (www.rc4x4.cz) nebo na Facebooku.

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.