ZÁPIS DĚTÍ DO PRVNÍCH TŘÍD. V MAŠOVĚ SE JIŽ PŘIPRAVUJÍ NA REKONSTRUKCI ŠKOLY

0

V úterý 2. dubna udělaly desítky dětí v Turnově první krok na cestě za vzděláním – proběhl tzv. slavnostní zápis do prvních tříd. Na tento den se chystají nejen budoucí prvňáčci a jejich rodiče, ale zejména školy, které bývají slavnostně vyzdobeny a žáci vyšších ročníků pro přicházející děti vyrábí drobné dárky. Stejně tak tomu bylo i tentokrát.

„V září do první třídy můžeme přijmout 22 žáků, hlásí se nám ale hodně dětí ze Všeně, kde rodiče necítí jistotu dalšího fungování školy, tak doufám, že nebudeme muset zájemce odmítat,“ uvedla ředitelka ZŠ v Mašově Renata Šulcová. Mašovská škola se již také pomalu začíná připravovat na rekonstrukci, kterou nedávno definitivně schválili zastupitelé města. Letos by mělo proběhnout výběrové řízení na zhotovitele stavby a stavební práce by měly začít někdy na jaře příštího roku. „Předběžně jsme s městem dohodnuti, že když všechno vyjde podle pánu, měli bychom tento školní rok ještě zůstat v Mašově a u nádraží v Alešově ulici v budově střední školy bychom měli fungovat ve školním roce 2020/21,“ doplnila ředitelka. S přesunem školy na jeden rok by neměl být problém, většina rodičů své děti do školy stejně vozí auty, zbylé využijí autobusový spoj, kterým ráno jezdí žáci z Vyskře a Všeně a u nádraží na terminálu budou čekat vychovatelky a do školy je dovedou. Stejně tak při cestě zpět.

Dva snímky za ZŠ v Mašově

Živo bylo také na dalších školách. V ZŠ v Žižkově ulici mají podle zástupkyně ředitele Silvie Stříbrné připraveny od září tři první třídy. „Uvidíme, kolik přijde rodičů s dětmi, naplnit tři první třídy se nám v posledních letech daří,“ řekla Stříbrná. I ve zbylých dvou turnovských základních školách – ZŠ Skálova a ZŠ v ul. 28. října – vyhlížejí budoucí prvňáčky, i zde je prostor pro dvě až tři první třídy…

Fotografie ze ZŠ v Žižkově ulici

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.