STAROČESKÉ TRHY 2017: TROPICKÉ VEDRO

1

Teploty atakující třicítku byly poslední květnový víkend zlomem v počasí, kdy se konečně po chladném jaru prosadilo sluníčko. Návštěvnost turnovských Staročeských trhů to ale mnoho nepoznamenalo, i když lidé, co mohli, stín vyhledávali. Při sobotním podvečerním koncertu Monkey Business v čele s nezaměnitelným Matějem Ruppertem se ale moc kam před sluníčkem schovat nešlo, lidé totiž zaplnili úplně celou plochu mezi stánky. Zájem o koncert této kapely předčil všechna očekávání.
K letošním trhům se ještě vrátíme v samostatném článku.

Před sluncem se šlo schovat i pod stánek…

Matěj Ruppert

Teplo…

Sdílet

Autor článku

1 komentář

  1. Staročeské trhy 2018 jsou v ohrožení. Jde o unikátní trhy v Turnově. Mimořádné jsou tím, že sem jezdí řemeslníci, kteří jsou v mnoha případech posledními nositeli svého řemesla. Někteří jsou držiteli ocenění Ministerstva kultury v oblasti řemeslných tradic. Zdá se však, že už příští rok nepřijedou. Důvodem je EET.

    „Mnozí z řemeslníků, kterým je sedmdesát a více let, mi už napsali, že k nám letos zřejmě přijedou naposledy právě kvůli EET. Ti lidé jsou celý týden v dílně, v pátek večer zabalí, přijedou na trhy, v neděli večer se vrátí a znovu se věnují práci v dílně. Moc je obdivuji, že stará řemesla ještě udržují. Snad někdo z těch, kdo rozhodují, dostanou do té doby rozum. Když sem právě tihle lidé přestanou jezdit, ztratí trhy smysl a přestanu je pořádat. Možná, že se v budoucnu změní v nějaké městské slavnosti, ale v této podobě jsou unikátní přehlídkou rozmanitosti řemeslné výroby nejen našeho regionu, ale i celé České republiky,“ řekla Deníku ředitelka pořádajícího Muzea Českého ráje Vladimíra Jakouběová.

    Právě od příštího roku začně EET platit pro drobné výrobce. Ti, kteří na trzích prodávají nakoupené zboží, musejí mít EET už teď. Někteří se už setkali s tisícovými pokutami.

    Kdo zavedl ANO, víme. Mysleme na to při volbách do PS v říjnu 2017.

    Miloš Rejmont

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.