SPORTOVNÍ SERVIS: HÁZENÁ, HOKEJ A VOLEJBAL

0

Turnovské házenkářky sehrály prestižní derby s týmem Bělé pod Bezdězem, kde hrají některé turnovské odchovankyně. Hala TJ ve Skálově ulici bouřila, v prvním poločase se více dařilo hostujícím hráčkám, ve druhé půli byly lepší domácí házenkářky, dělba bodů je nakonec spravedlivá. Turnovští hokejisté sehráli přátelský zápas s týmem Black Porter Panthers Jonsdorf a věří, že odveta by se jednou mohla hrát už přímo na zimním stadionu v Turnově. V Nejvyšší pojizerské lize v ledním hokeji se na čele tabulky usadili několikanásobní vítězové soutěže Performers Turnov, v závěru našeho přehledu se více dozvíte o utkáních prvoligových volejbalistů, kteří vyzkoušeli prestižní půdu palubovky v Nymburce.

HÁZENÁ

* Ženy, 2. liga: TJ Turnov – TJ Sokol Bělá p. B. 16:16 (8:13). Sestava (branky): Kučerová B., Podhajská L. – Aissi D. (4/3), Davidová C. (4), Kohoutová R. (3), Ševrová L. (2), Bártová P. (1), Koubková A. (1), Tichá I. (1), Nalezencová J., Poláková M., Šafářová A., Ševrová V., Vališová A.
n201411202044_sport_139_014_hazenaPo téměř měsíční absenci domácího utkání hostily turnovské házenkářky hráčky z nedaleké Bělé pod Bezdězem. Tým žen v Bělé založila bývalá turnovská odchovankyně Jana Kotrmanová (roz. Šteffanová), která přestoupila před několika lety z Turnova do Liberce. Tam spolu s některými současnými spoluhráčkami hrála 1. ligu jak v dorostenecké, tak v ženské kategorii. Během studia VŠ sbírala hráčské zkušenosti i v nejvyšší soutěži v házené žen – WHIL za oddíl DHK Zora Olomouc.
Turnovský trenér dal hned v úvodu osobní obranu na nejlepší druholigovou střelkyni J. Kotrmanovou. Tím však vznikl na brankovišti větší prostor pro ostatní, které toho dokázaly využít. Do 12. minuty bylo utkání celkem vyrovnané – stav 3:4 pro hostující hráčky. Čtyřmi po sobě vstřelenými brankami se dostaly házenkářky z Bělé do pětibrankového vedení. V 19. minutě utkání svítil na ukazateli stav 3:8. Rozdílem pěti gólů skončila první půle utkání.
Ve druhé půli domácí zlepšily obrannou činnost a dovolily hostujícím hráčkám vstřelit pouze tři branky. (Všechny vstřelila J. Kotrmanová, která na sebe brala veškerou odpovědnost.) Ke konečnému výsledku, kdy Turnovanky dokázaly stáhnout šestibrankové vedení svých soupeřek (ve 34. minutě byl stav 8:14), přispěla výborným výkonem chytající domácí brankářka Lucie Podhajská.
Trenér domácích házenkářek R. Fuchs: Utkání se zvláštním nábojem derby. Obě družstva chtěla zvítězit a předvést před naplněnou halou, že jsou lepší. První poločas se to dařilo hráčkám z Bělé, a to zejména rychlými protiútoky i po obdržení branky. V útoku nám nešla střelba a obrana si nedokázala poradit s průniky spojek, které se často dostaly až na brankoviště. Druhý poločas už byl lepší, ale určitá nervozita byla znát. Postupně jsme dotahovali a soupeřkám povolili pouze tři branky za 30 minut. Poslední vyrovnávací branku vstřelila Dáša Aiisi čtyři sekundy před koncem z nařízeného volného hodu. Obzvláště musím vyzdvihnout výkon naší brankářky Lucie Podhajské, která v druhém poločase zlikvidovala dost střeleckých pokusů soupeřek a ještě dva sedmimetrové hody. Tím má lví podíl na úspěchu družstva.
Vedoucí družstva turnovských žen V. Ševrová: Zápas byl zbytečně hodně emotivně vyhecován. Byla škoda, že se nám nepodařilo získat oba body, ale vzhledem k vývoji zápasu je pro nás zisk bodu potěšující. I když některé hráčky z města pod Bezdězem měly krátkou herní přestávku, přece jen několik let sbíraly zkušenosti v první lize (naposledy v sezoně 2012/2013), a ty nelze zapomenout. Chceme poděkovat všem turnovským divákům, kteří přišli do haly ve Skálově ulici podpořit právě náš tým.

HOKEJ

* 6. kolo základní části Lomnické hokejové ligy: HC Čeští Letci – BHK Turnov A 5:2 (0:0, 1:1, 4:1). Sestava BHK Turnov A: Kašpar – Pitel, Zákoutský, Mikule, Šimon – Lamač M., Sojka, Štěp J. – Hejňák, Drapák, Hájek
Branky: 22. Karban, 32. Sedláček, 33. Fišar, 38. Karban, 41. Dressler – 28. Sojka, 36. Šimon.

* Black Porter Panthers Jonsdorf – BHK Turnov 3:2pr (1:1, 0:1, 1:0), přátelské utkání s týmem z Německa, hrané 15. listopadu. Sestava BHK Turnov: Kašpar – Pitel, Zákoutský, Mikule, Šimon, Hájek – Lamač M., Sojka, Řezníček – Hanzelín, Chobot, Drapák – Hejňák, Štěp, Sluka. Branky: 7. Štěp, 30. Sojka (Lamač M., Řezníček).
Přátelské utkání hrané v saském Jonsdorfu se vyvinulo ve skvělé představení hokeje z obou stran. Strhující útočná hra předváděná oběma týmy hnanými před 200 diváky na velkém hřišti s rozměry 30 x 60 m umožnila plně rozvinout schopnosti všech hráčů. Za nerozhodného stavu 2:2 po třech třetinách započalo prodloužení, za zmínku stojí, že došlo ke snížení počtu hráčů na 4:4 a domácí využili volných prostor a po perfektní akci vstřelil vítěznou branku v čase 61:02 domácí Rentsch. Perfektní zákroky Jakuba Kašpara, který likvidoval těžké střely soupeře, kombinační pojetí hry našich útočníků a skvělá atmosféra v hledišti vygradovala v zážitek, který nám zůstane po nějakou dobu v paměti. Za zmínku stojí i 20 turnovských fandů, kteří našli cestu do Jonsdorfu, aby zhlédli přátelské utkání. Těšíme se na odvetné utkání s našimi německými přáteli a doufejme, že se odehraje už v Turnově na novém zimním stadionu!

201411202044_sport_140_014_hokej

* 6. kolo Jičínské hokejové ligy: HC Pěnčín – HC Pivovar Svijany 6:4 (0:2, 2:2, 4:0). Sestava HC Pěnčín: Volf – Kučera, Kuťej, Fanta, Mikule, Škréta Č. II – Lamač M., Sluka, Lhoták – Lamač L., Odcházel, Konejl I. – Šlechta P., Škréta Č.I, Oplt. Sestava HC Pivovar Svijany: Sztymon – Buchar, Dubravský, Groh, Karásek, Machačný, Malý, Pecka, Perger, Plechatý, Šťastný, Vágenknecht.
Branky a nahrávky: 32. Lhoták (Mikule), 33. Odcházel (Konejl I.), 47. Kutěj (Lamač M.), 51. Lhoták (Mikule, Sluka), 5. Kutěj (Odcházel), 60. Sluka – 1. Malý, 16. Buchar, 33. Vágenknecht, 37, Vágenknecht
* 7. kolo Jičínské hokejové ligy: Grey Grizzlies Hořice – HC Pěnčín 9:4 (2:2, 4:1, 3:1). Sestava HC Pěnčín: Volf – Kučera, Kuťej, Fanta, Mikule, Škréta Č. II – Lamač M., Zahradník, Sluka – Lamač L., Odcházel, Tajbr – Škréta J., Škréta Č.I, Oplt. Branky a nahrávky:  8. Bělina, 19. Karban J., 25. Šťastný, 30. Palouš, 33 Štefan, 39. Nečesaný, 48. Šťastný, 55. Štefan, 59. Šťastný – 3. Kučera (Sluka), 13. Lamač M. (Sluka, Fanta), 38. Lamač L., 41.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

Zápasy 6. kola:
HC Všeň Pojizeří – HC Sokol Turnov 3:1 (1:0, 2:1, 0:0). Střelci: Kobosil, Sluka, L. Lamač / Krotil. Všeň Pojizeří: Dědeček – Kutěj, Šťastný, J. Pařízek, Kučera – M. Lamač, Sluka, L. Lamač, Patočka, Kobosil, Egert, Šulc, Vinter, Šťastný. Sokol: Kočí – Augsten, Schwarzkopf, Vytina, Vele – Herrmann, M. Konejl, Fišera, J. Jíra, Dědeček, Lauko, Šolc, Richtr, Krotil.

HC Modřišice – SDH Troskovice 5:12 (1:4, 1:5, 3:3). Střelci: Pelda – 2, Hlůže, R. Holán, L. Holán / Semecký – 4, Lukáš Dubravský – 3, Stránský – 3, Těhník, Srb. Modřišice: Hataš – Knížek, Krouza, Jiránek, Hladík – Pecka, Šálek, Hlůže, L. Holán, R. Holán, Pelda, Zavadil, J. Marek, T. Marek. Troskovice: Louma – Těhník, Srb, Martinec – Stránský, Lukáš Dubravský, Semecký, Dlabola, Luděk Dubravský.

HC SDH Hnanice – HC Performers Turnov 2:6 (1:0, 0:4, 1:2). Střelci: J. Malý, Mach / Cidlinský – 3, Hujer – 2, Vaníček. Hnanice: Kašpar – Richter, Stantejský, Buriánek, Mazánek – D. Malý, J. Malý, Stuchlík, Mach, Buchar. Performers: Mlejnek – Černohouz, Kopal, Sýkora, Hujer – Vaníček, Adam, Jan Lhoták ml., Cidlinský, P. Janoušek, Kolomazník.

Tabulka
1. HC Performers Turnov  6 6-0-0-0  30:9 18b.
2. SDH Troskovice  6 5-0-0-1  51:21 15b.
3. HC SDH Hnanice  6 3-0-0-3  19:19 9b.
4. HC Všeň Pojizeří  6 3-0-0-3  17:14 9b.
5. HC Modřišice   6 1-0-0-5  19:45 3b.
6. HC Sokol Turnov  6 0-0-0-6  6:34 0b.

VOLEJBAL

* TJ Zikuda TURNOV – Volleyball NYMBURK 3:0 (24,23,23). Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Peníška, Vacík (L – Hýbl). Střídali: Folprecht, Melich, Vojta, Žáček, Šén. Trenéři: Šimůnek a Konečný.
V 11. kole zavítali v pátek večer (14. 11.) do turnovské haly volejbalisté Nymburka, což znamenalo souboj aktuálně třetího a čtvrtého týmu tabulky. Hosté vedení legendárním trenérem Lickem přijeli s bývalými extraligovými borci Foktem, Bartůňkem a benáteckým Sobkem, naopak domácí postrádali Čermáka s Markem, ale Vacík s Kovářem, kteří oba zmíněné nahradili, zahráli výborně. Celé utkání bylo velmi vyrovnané, ale pouze 1. set se rozhodoval v klasické koncovce, kdy se ze stavu 22:23 dostali domácí do vedení 24:23 a i přes odvrácený setbol hostů zvítězili 26:24. Ve 2. setu se turnovští dostali do vedení 19:16 a 24:21 a i přes snahu Nymburských set získali nejtěsnějším poměrem. Druhá prohraná koncovka jakoby se na nymburských podepsala a při výborném podání Kováře se dostali Turnováci do vedení 8:1. Hosté se však zlepšili, dokázali srovnat i vinou chyb domácích na 18:18 a byla tu další koncovka. V té dokázali domácí opět zmobilizovat síly, odskočili na 22:19 a 24:20 a i přes snahu soupeře a snížení až na 24:23 dokázali set dotáhnout do vítězného konce a připsali si tak další cenné 3 body do tabulky.

Volleyball NYMBURK – TJ Zikuda TURNOV 3:0 (22,15,15). Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Peníška, Melich, Vacík (L – Vojta). Střídali: Folprecht, Žáček, Hýbl, Marek. Trenéři: Šimůnek.
Sobotní odveta probíhala na nymburské palubovce už v dopoledních hodinách a hráčům Turnova se vůbec nepovedla. Do sestavy se vrátil Marek, ale oproti pátečnímu zápasu naopak chyběli Konečný se Šénem. Domácí výborně podávali, což se nedá říci o turnovských přihrávačích, takže většina útoků hostů končila po špatném příjmu na připravených blocích domácích. Vyrovnané utkání bylo k vidění pouze v 1. setu, kdy svítilo na ukazateli skóre 16:16. Od této chvíle již existovalo na palubovce pouze jedno družstvo a hosté se nedokázali po celé utkání zvednout a vyrovnat domácím v žádné činnosti. Výsledkem tak bylo jednoznačné vítězství Nymburka, kterému se tak povedla dokonalá odveta za páteční utkání.
V příštím kole zajíždí turnovští hráči na palubovku Slávie Hradec Králové (21. 11.) a Chocně (22. 11.), v domácí hale se představí letos naposledy opět 28. 11. proti vedoucímu týmu tabulky ČZU Praha B (19.30 hod.) a 29. 11. proti týmu MFF Praha (16.00 hod.).
Tým Turnova je v tabulce aktuálně na 4. místě.