VÝHRU ROVENSKA NAD EXDIVIZNÍ CHRASTAVOU KOČÍROVAL KOČÍ (VIDEO)

0

* FOTBAL / Zatímco Turnov klesl až na samé dno divizní skupiny C, nováček z Přepeř si výhrou venku zajistil klid pro domácí duel s Náchodem. V Rovensku se v souboji s favoritem nakonec vše v dobré obrátilo, zato hráči FKS prospali v nedělním dopoledni ve Skalici nejenom začátek. Jenišovičtí obrátili domácí zápas a ve vyšší třídě si získávají respekt protihráčů. Pěnčín vyfasoval nečekaný půltucet v liberecké čtvrti, na východě přepeřská rezerva neuspěla v Roztokách. Natěšené Mírové nedorazil soupeř, takže diváci mohli jenom na pivo do klubovny. V semilské soutěži se našim zástupcům na cizích hřištích s výjimkou Tatobit, které nedaly ještě ani gól, vesměs dařilo.

DIVIZE

* Český Brod – FK Přepeře 0:2 (0:0). Branky 49. a 68. Synek, rozhodčí Haleš, ŽK 1:1, diváků 180. Sestava: Hyka – Krasnický, Marek Sedláček, Nesvadba, Petřík – V. Novotný, Zezulka (87. Michal Sedláček), Vrabec, Vaníček – Schubert (80. Vlach), Synek, P. Novotný.
I přes středeční vyřazení z MOL Cupu druholigovou Chrudimí (2:4, Krasnický, Synek) prokázal divizní nováček svou kvalitu a konkurenceschopnost, kterou by chtěl potvrdit také doma, kam v sobotu dopoledne zavítá Náchod. „Už v poháru jsme hráli velmi dobře, a při lepší produktivitě jsme mohli překvapit. V Brodu jsme se vyvarovali chyb a dali dva krásné góly. Kluky musím pochválit za příkladnou bojovnost a důraz, zadní řadu v čele s Hykou pak za uhranou nulu,“ byl spokojen asistent trenéra Josef Petřík starší. Utkání na hrbolatém terénu mělo pouze jediného střelce, a tím byl přepeřský Synek. Českobrodského gólmana Přibyla překonal poprvé ve 49., a podruhé v 68. minutě. Dlužno podotknout, že kanonýr od Máchova jezera měl minimálně ještě tři další vyložené příležitosti ke skórování, vzhledem k zisku všech tří mistrovských bodů ve hře, se však nikdo pro tentokrát zase až tak moc nezlobil.

* FK Turnov – Čáslav 0:1 (0:0). Rozhodčí Zita, ŽK 2:2, diváků 218. Sestava: Špína – Drahovzal, Šimek, Kordík, Tvrdý – P. Havel, Papoušek, Benek, Hauer, Hodač (63. Š. Havel) – Horák.
Do Českého ráje zavítal velmi kvalitní soupeř, takže se gólové hody rozhodně čekat nedaly. To se beze zbytku vyplnilo, protože oba poločasy nabídly divákům rušných okamžiků na obou pólech hrací plochy jako šafránu. U domácích, ostatně jako vždy, režíroval hru internacionál Papoušek a čáslavskou obranu nejvíc trápil mladý Petr Havel. A byl to právě on, kdo ve 49. minutě tvrdou střelou vyprášil Kubátovi rukavice. Na druhé straně musel průšvih včasným vyběhnutím řešit jeho protějšek Špína. Ten kapituloval až v 67. minutě, v níž míč za jeho záda „křížnou“ hlavou poslal Jícha. Paradoxem okamžiku bylo, že pár minut předtím se Turnovští po dlouhé době nadechovali k soustavnému náporu. Čáslav poté dalším rychlým výběhem a lapením následné dorážky opět udržel na uzdě Špína, ale hosté jsou už natolik zkušeným týmem, že to na těsné domácí prohře nic nezměnilo.

Ostatní výsledky: Slatiňany – Dvůr Králové 3:2, Horky – Kolín 1:2np, Mšeno – V. Mýto 2:1, Olympia HK – Trutnov 2:1np, Náchod – Pardubice B 1:0, V. Hamry – Benátky 2:1np.

15. Turnov 3 0 1 2 2:7 1

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – Spartak Chrastava 3:2 (0:2). Branky 36. Krejčík, 54. Mikule, 83. Kočí, rozhodčí Flade, ŽK 2:2, diváků 140. Sestava: Prokopec – Kočí, Šteffan (18. Mikule, 90. Taibr), Vítek, Bakeš – Krejčík, Mencl, M. Pařízek, Bangha – L. Malý (84. Valentin), A. Pařízek.
Rovenští nezačali proti favoritovi dobře, neboť už v 8. minutě si centr do vlastní sítě nešťastně srazil obránce Kočí. Jenomže domácí se osmělovali čím dál víc a v 36. minutě si po nezištném přistrčení míče L. Malého chrastavského gólmana Zíku vychutnal Krejčík – 1:1! Ani úvod druhé půle Rovenským nevyšel podle jejich představ. Než si diváci donesli svá poločasová piva na místa, ještě vloni divizní Chrastava se brankou Rozmajzla opět ujala vedení. V 79. minutě osvědčil svou zkušenost hrající trenér J. Mencl, jenž prostrčil mezi stopery míč Mikulemu, a ten podél vyběhnuvšího brankáře hostů vyrovnal. Duel však smírem neskončil, protože pár minut na to, nová posila Michal Pařízek poslala střílený centr na zadní tyč, kam si naběhl autor akce Kočí a v pádu procedil míč skrze Zíku. Chytrou hrou už Rovenští své překvapivé vítězství udrželi do konce. „Po první čtvrthodině jsem myslel, že to bude jednostranné, ale tohle jsem fakt nečekal,“ pochválil domácí delegát utkání Karel Mazánek ze Semil.

* SK Skalice – FK Sedmihorky 4:1 (4:0). Rozhodčí Šůma, ŽK 1:1, diváků 160. Sestava: Lamač – Holý, Marek, Čermák, Novotný – Škréta, Kroupa, Kodr, Močkovský – Ložek, Marcel Špína.
V nezvyklém nedělním čase stačila domácím jenom úvodní dvacetiminutovka na to, aby do šroubků rozebrala veškerá karlovická předsevzetí a stanovila jednoznačný ráz zápasu. Lamače, který mezi tyčemi vystřídal Koudelku, načal už v 8. minutě svou první trefou Halbich. Nešťastná třináctka přinesla gól Demkeho a rozklížené Sedmihorky dorazil v 21. minutě Pečenka. Druhý úspěch Halbicha minutu před přestávkou dal předčasně razítko pod konečný výsledek. Hosté se totiž zmohli pouze na čestný úspěch Špíny, kterému jej před klec Osmančíka připravil jak na zlatém podnosu Škréta.

Ostatní výsledky: Arsenal ČL – Ž. Brod 1:0, B. Kostel – N. Bor 0:1, Doksy – Hrádek 2:0, Frýdlant – Višňová 0:1.

I. A TŘÍDA

* TJ Sokol Jenišovice – Stráž pod Ralskem 3:2 (0:1). Branky 68. Vavřich, 71. D. Hurt, 87. Matěj Randák, rozhodčí Havel, ŽK 3:2, diváků 80. Sestava: Cejnar – Pekař, Marek, Vích, Poláček – Žák, Matěj Randák, D. Hurt, V. Hurt – Vavřich, Fedorko.
Po vysoké výhře v Pěnčíně byli domácí favoritem, avšak už v úvodní čtvrthodině zajistil hostům překvapivé vedení Radim Věchet, takže kouč Petr Randák měl o poločasové pauze svým svěřencům co říct. A jeho slova padla na úrodnou půdu, protože v 68. minutě před Tulisem zaparkovaný autobus prostřelil Vavřich a vyrovnal. Pár minut nato se do střelecké listiny zapsal Dan Hurt, a hned se Jenišovickým lépe dýchalo. Obrat dokonal v 87. minutě Matěj Randák a povinné domácí vítězství už neohrozila ani branka Tomáše Věcheta v poslední minutě hrací doby.

Ostatní výsledky: Semily – H. Branná 0:1, Rynoltice – Lomnice 5:2, Desná – Košťálov/Libštát 3:1, Doubí – Ruprechtice 0:3, Kr. Studánka – Mšeno B 1:1, Mimoň – Hejnice 4:0, VTJ Rapid – FC Pěnčín 2:3.

I. B TŘÍDA – VÝCHOD

* Roztoky nad Jizerou – FK Přepeře B 2:0 (1:0). Rozhodčí Bukvička, ŽK 3:2, diváků 100. Sestava: Kumprecht – Kubáček, Kupka, Rakouš, Baudys – Trč, O. Horák, Císař, Růžička (76. Víšek) – Tokan, Cimbál.
Také v tomto měření sil si krajský nováček zadělal na komplex prvních poločasů, protože Maďarčíka v bráně Roztok téměř nikdo neohrozil, zatímco Kumprecht musel lovit míč z čeřenu po pokusu Kuříka už v 11. minutě. Ze snahy o vyrovnání Přepeřští vytěžili snad jen šanci Císaře, který v rámci individuální akce obešel pět protihráčů, aby poté nejdůležitější fotbalovou rekvizitu jenom odevzdal do náruče domácího čapáka cizokrajného jména. A protože se neujala ani šance-nešance Trče, poslal v poslední minutě trestný kop nechytatelně přímo do jedné z šibenic konstrukce nad Kumprechtem dělovkou Baytalon, a bylo vymalováno.

Ostatní výsledky: Harrachov – Rychnov 3:2, Bozkov – Jablonec 1:3, Plavy – V. Hamry B 2:4, Bělá – Lučany 4:0, Držkov – Smržovka 2:1, Ž. Brod B – Albrechtice 1:1.

I. B TŘÍDA – ZÁPAD

* TESLA Stráž nad Nisou – TJ Sokol Pěnčín 6:2 (4:1). Branky 17. (pk) a 77. T. Bárta, rozhodčí Řeháček, ŽK 1:1, diváků 100. Sestava: Kotlár – M. Kratochvíl, Primásek, Mikula, M. Škréta – Žďárský, J. Škréta, Mendlík, M. Kotrman, Matějíček – T. Bárta.
Tradičně v rotující sestavě se sokolové představili na hřišti, kde kdysi výhrou v čele s legendárním Františkem Veselým slavili postup do nejvyšší krajské soutěže. Ovšem současnost byla zcela jiná. I když brankářského matadora Kotlára z Rozstání svými góly zaskočil už během čtvrthodiny týž hráče Stráže – Jirsa, nic nenasvědčovalo prohře, která se dá hodnotit jako debakl. V 17. minutě totiž Bárta z pokutového kopu nekompromisně snížil. Jenomže hráči Stráže Dostál a Oplištilem dokázali po chybách pěnčínské defenzívy ještě do poločasu náskok dostatečně zmnožit. Další gólovou snahu T. Bárty přebily branky Mejdra a Oberreitera, takže nebylo co řešit.

Ostatní výsledky: Žibřidice – Holany 4:2, Vratislavice – Dubá 0:1, Jablonné – Loko ČL 3:6, Rozstání – Vesec 0:2, Kamenice – Cvikov 1:1, Chrastava B – Doksy B 0:5.

OKRESNÍ KOPANÁ

* Semilsko – OP: Mírová p. Koz. – Martinice nehráno, hosté nepřicestovali, H. Branná B – Studenec 2:5, Vysoké – N. Ves 1:0, Stružinec – Jilemnice 0:3, Libštát – Poniklá 3:1, Mříčná – volno.

11. Poniklá 3 0 0 3 0:10 0

* Semilsko – OS: Studenec B – Rovensko B 0:2 (0:1) vlastní, Novotný, Future – Přepeře C 1:4 (1:3) Laurin 2, Weidenthaler, Adam, Horka – Tatobity 2:0 (1:0), Benecko – Zál. Lhota 4:0, FKK/L C – Bozkov B 1:0, Víchová–Kruh 2:2.

1. FKK/L C 3 3 0 0 3:0 9
2. Přepeře C 3 2 0 1 9:4 6
3. Horka 3 2 0 1 12:7 6
4. Rovensko B 3 2 0 1 7:2 6
5. Benecko 3 2 0 1 8:5 6
6. Kruh 3 1 1 1 6:5 4
7. Future 3 1 1 1 6:6 4
8. Víchová 3 1 1 1 3:5 4