PARK U LETNÍHO KINA ČEKÁ ÚPRAVA, KTERÁ ZÁSADNĚ ZMĚNÍ JEHO VZHLED

0

Původně to byla „Bouda v parku“, akce turnovské pobočky Jednoty bratrské, poslední ročníky probíhají pod záštitou Žluté ponorky, střediska pro volný čas dětí a mládeže. Dětský den s ponorkou v parku u letního kina v Turnově je největší akcí pro rodiny s dětmi v regionu, i letos sem v sobotu 10. června zavítalo odhadem hodně přes dva tisíce návštěvníků, vesměs rodiny s menšími dětmi.

Zástupci pořadatelů, sponzorů, města a Libereckého kraje

Starosta Hocke a radní Tulpa ozdobili legendární průlezku v parku, ta bude součástí i nové koncepce parku, jen v trochu pozměněné podobě

„Podařilo se nám zapojit další spolky, nově se tak děti mohly seznámit s činností skautů, judistů či florbalistů. Jsou tu šermíři, zastoupeny jsou kroužky ze Žluté ponorky, na akci se prezentují Náruč, knihovna, Geopark Český ráj, Červený kříž, Sokol, hasiči a mnoho dalších spolků a organizací, které pracují s mládeží,“ vypočítává za pořadatele ředitel Žluté ponorky Tomáš Zakouřil.

Nejužší organizační tým, který akci připravuje, má osm členů, celkem i s dobrovolníky u jednotlivých atrakcí je to zhruba třicítka pořadatelů. Rozpočet akce je kolem 100 tisíc korun, které jsou hrazeny z prostředků sponzorů a města. Svoji činnost návštěvníkům tak představují firmy, jako jsou mj. Crytur, Grupo Antolin či Ontex. V parku byly rozmístěny různé nafukovací atrakce, děti na jednotlivých stanovištích plnily úkoly, vrcholem bylo jako každoročně dovádění v hasičské pěně.

Takto bude horní část parku vypadat letos v září

Jednotlivé etapy úpravy parku

Akce probíhá pod záštitou Libereckého kraje. Dětský den osobně navštívil radní pro školství Petr Tulpa, kterého starosta města Tomáš Hocke seznámil s budoucí úpravou parku, která bude zahájena v nejbližších dnech. Nové hřiště se bude otevírat letos na začátku září. Jeho hlavní část bude tvořit závěsná síť, bude zde věž se skluzavkou a vodní prvek. Poprvé se ve městě objeví také zemní trampolíny. Náklady jsou 8 mil. Kč, vše bude hrazeno z rozpočtu města. Hřiště je součástí první etapy úpravy parku. V horní části vzniknou nové cestičky, bude zde instalován nový mobiliář a upravena zeleň.

Dětský den se v tomto prostoru bude podle Tomáše Zakouřila konat samozřejmě i v příštím roce, pouze se přizpůsobí nové podobě horní části parku.

Děti snad ani nemohly stihnout všechny aktivity, které se nabízely…

Na jednotlivých stanovištích děti plnily úkoly

Prolézačka jako malířské plátno

Hasičská pěna

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.