NAHLÉDNĚTE DO ÚTROB STAVBY ROKU 2018

0

Při pohledu zvenčí ve směru od muzea vypadá bývalý Skálův sirotčinec, resp. dřívější domov mládeže ve Skálově ulici, málem netknutě. Že se tu děje něco převratného, není na první pohled patrné, byť stavební oplocení a buňky strážníků městské policie na ploše před domem hovoří jasnou řečí. Protože ale málokdo může vstoupit dovnitř, tak není zřejmý rozsah prací. A ten je přitom naprosto zásadní! Uvnitř v podstatě zůstaly obvodové zdi a jednotlivá patra. Tam, kde bylo dříve schodiště, zeje několik metrů široká obrovská díra vedoucí od sklepa po střechu. Kdo tu dříve pracoval, či tady byl za nějakým účelem, tak to uvnitř nepoznává.

V těchto místech bývala chodba do kuchyně

…tady bylo zase sídlo městské policie

Řemeslníci se činí, ale na to, že stavba, která se promění na novou budovu městského úřadu, má sloužit už na podzim, je zde přece jen ještě hodně práce. „Nějaký mírný skluz tu je, to je pravda. V minulosti tady totiž probíhalo několik větších či menších rekonstrukcí, o nichž nejsou nikde žádné záznamy, a my se o nich prakticky dozvíme až ve chvíli, kdy se na daném místě začne pracovat,“ říká starosta Turnova Tomáš Hocke.

Rekonstrukce domu čp. 466 ve Skálově ulici je v letošním roce největší stavební akcí ve městě, pomineme-li rekonstrukci Nádražní ulice, na které se ale podílí více subjektů než pouze město. Rekonstrukce domu na nový městský úřad, kterou provádí stavební firma Termil z Jablonce nad Nisou, je hrazena zcela z rozpočtu města. Celkové náklady se vyšplhají na zhruba 60 mil. Kč. Po přesunu úředníků z jiných objektů bude městský úřad fungovat již jen v budově radnice na náměstí a v tomto domě. Objekt naproti muzeu, kde jsou dnes sociální a správní odbor, bude prodán.

Pohled zezadu – ve vybourané ploše zakryté modrou plachtou bude prosklená stěna s výtahem

Kontrolní den začíná ve sklepení

Pohled z podkroví dolů

Boční a zadní stěny objektu

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.