FK PŘEPEŘE SLAVIL 1. VÝROČÍ OTEVŘENÍ RTW ARÉNY

0

V sobotu 3. srpna bylo u železniční trati v Přepeřích hodně živo. Tamní fotbalisté, kteří se díky šňůře šesti postupů v řadě probojovali až do České fotbalové ligy, spojili síly s obcí a celou řadou sponzorů a uspořádali akci pro celou rodinu. Po loňských starých pánech pražské Sparty ji tentokrát svou účastí opepřili její odvěcí rivalové ze Slavie.

Program začal turnajem přípravek „O pohár starosty obce Přepeře“, kterého se zúčastnilo osm týmů, přičemž nejvzdálenější účastník byl až ze Sokolova! A byl to právě sokolovský Baník, kdo až ve finále zastavil do té doby suverénní Slovan Liberec, který měl ve svých řadách nejlepšího hráče dne Petra Jirsáka. Na výhře 2:0 se jednou brankou podílel nejlepší střelec klání Nicolas Chumlen, když svou sobotní kanonádu zakončil na číslovce 7. To domácí mládež vedená trenérským tandemem J. Nesvadba – M. Ježek táhla střelecky jediná dívka na nově zrekonstruované hrací ploše – Janička Cziczmáciová, která si připsala jenom o tři góly méně. Její spoluhráč Lukáš Paleček byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje, a oba se tak výrazně podíleli na krásném 4. místě.

Pořadí žákovského turnaje:
1. FC Baník Sokolov
2. Slovan Liberec
3. FC Lomnice n. Pop.
4. FK Přepeře
5. TJ Jiskra Mimoň
6. Jiskra Mšeno
7. TJ Sokol Jenišovice
8. Sokol Libuň

Slavnostní nástup, s č. 3 reprezentant Martin Hyský

Vpravo Jiří Štajner

Slavnostní rámec vyhlášení výsledků 1. ročníku mládežnického turnaje, a vpodvečer také hlavnímu duelu dne, daly turnovské mažoretky ALL STARS se sólistou Matějem Krejčím. Na celodenní diskotéku Míry Hogla volně navázalo s velkým zájmem sledované vystoupení tanečnic pole dance Duo Bonitas, a poté se už na hřišti objevily sešívané dresy.

Stará garda Slávie nad 35 let domácí mužstvo, které vyslalo do exhibice dvě jedenáctky zkombinované z hráčů FK Přepeře B a C doplněné jen minimem hráčů áčka, vůbec nešetřila. Přestože ji hned v úvodu zaskočil rychlý gól z hlavy domácího Martínka, s přibývajícími minutami po otočení stavu přibývaly hojně za zády veterána Luďka Kouckého a poté i Jana Vrabce už jenom slávistické trefy. Mezi ně se z domácích vetřel už jenom Krasnický. Na výsledku 2:13 pro Slavii se především svými hattricky podíleli Kalivoda, Kasík a Janoušek. Před brankářem Burešem se vedle Lukáše Doška pohybovali současný TV expert Martin Hyský, David Breda, Jaromír Jindráček a regionální hvězda Jiří Štajner, jenž si také s chutí zastřílel. Zkrácené utkání odřídila před asi šesti sty diváky trojice rozhodčích Kvítek, Šťastný a Bohata.

…domácí

Také Přepeřští zareagovali na rozmáhající se trend lidské solidarity, a protože nový sekretář Martin Abraham sehnal hodně cenné kousky podepsaných dresů, mohlo se o poločasové přestávce odehrát nevšední derby pražských „S“. V tom zvítězila Sparta, protože dres s podpisem její ikony Tomáše Rosického byl vydražen za 6 tisíc Kč, kdežto dres vycházející slavistické hvězdy Tomáše Součka vyšel dražitele o tisíc korun levněji. Výtěžek hned putoval k mamince malé Vanesky, která má po banální chřipce nečekaně vážné zdravotní potíže, jejichž překonání stojí nemalé peníze.

Pestrý program namixovaný pro všechny věkové skupiny a přerušený jen krátkou dešťovou přeháňkou uzavřela svými světovými „peckami“ hudební skupina STARWALK z Prahy.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.