ZAČAL NOVÝ ŠKOLNÍ ROK

0

Do lavic dvou set základních škol v Libereckém kraji v pondělí 4. září usedlo 40 tisíc žáků. Učitelé přivítali více než pět tisíc prvňáčků. Ve srovnání s rokem minulým se jejich počet nijak významně nezměnil, i když nadále pokračuje mírný růst celkového počtu žáků základních škol, protože z devátých tříd odešlo v minulém roce méně žáků ve srovnání s žáky letošních prvních tříd.

„Ve více než šesti stech třídách padesáti středních škol se ve školním roce 2017/2018 bude připravovat na své budoucí povolání 15 tisíc žáků. Do prvního ročníku středních škol vstoupilo okolo čtyř a půl tisíce žáků. V šesti vyšších odborných školách počet studentů každoročně klesá, očekáváme, že v letošním roce jich nastoupí necelých sto,“ říká Petr Tulpa, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství.

Zajímavá je statistika vývoje počtu žáků 1. ročníků základních škol dle obcí s rozšířenou působností v Libereckém kraji. Z ní vyplývá, že ve školním roce 2005/2006 bylo na Turnovsku celkem 295 prvňáčků, ve školním roce 2016/2017 je jich 416.

Od Libereckého kraje prvňáčci dostali speciální kufřík s reflexní vestou, plastovou lahví na pití a mnoha drobnostmi, které se jim budou hodit v rámci akce Bezpečně! Do školy i do přírody. Liberecký kraj si takových kufříků ve spolupráci s dalšími partnery pro letošní rok připravil šest tisíc. Celkové náklady projektu, do kterého se Liberecký kraj zapojil v letošním roce již potřetí, dosahují výše 1,5 mil. Kč. Díky podpoře dalších 23 partnerů se Liberecký kraj podílel na projektu částkou 540 tis. Kč. Mezi partnery je i firma Grupo Antolin Turnov.

Do turnovských základních škol první školní den nastoupilo 166 prvňáčků. Nejvíce zapsaných dětí hlásí Základní škola Skálova, kam nastoupilo 52 prvňáčků. Pouze o dvě děti méně vykazuje Základní škola Žižkova. V Základní škole 28. října přivítali v novém školním roce 49 dětí. Základní škola Mašov bude provázet prvním ročníkem 13 dětí a na ZŠ Zborovskou nastoupili do první třídy dva žáci. Všechny prvňáčky na turnovských školách přivítali v jejich novém prostředí zástupci města, vedení základní školy a paní učitelky. Každý turnovský prvňáček dostal mj. knížku Zuzany Pospíšilové s názvem Školní strašidlo.

(TvA s přispěním TZ LK a města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.