BŘEZNA A SPOL. VYDĚSILI JIČÍN A PORVOU SE O FINÁLE!

0

LEDNÍ HOKEJ / Turnovští hokejisté dokázali zopakovat senzační výkon ze středy a favorizovaný Jičín zaskočili i v pátek 6. března na svém ledě. K vidění byl parádní mač, při kterém se rozhodně nikdo nemohl nudit. I přes občasnou nepřízeň hlavního rozhodčího Zavřela se Turnovu cesta do finále nezavřela, a kdo si to o titul vítěze krajské ligy rozdá s Frýdlantem, se uvidí už v neděli.

* HC Turnov 1931 – HC Stavební stroje Jičín 4:1 (0:0, 2:0, 2:1). Branky 22. Suska, 26. Kysela, 55. Kotyza, 59. Isach, rozhodčí Zavřel – Doležal a Drbohlav, vyloučení 6:1, využití 0:0, diváci 300. Sestava: Března – Zbroj, Zákoutský Jan, Zákoutský Jiří, Zákoutský P. – Isach, Maděra, Kysela – Kotyza, Vondráček, Suska – Duda, Hanuš, Švík.

Snímky z pátečního turnovského utkání

Turnov nabuzený vysokou středeční výhrou v Jičíně spustil na hosty zhurta a už ve 2. minutě stál Švík sám před jičínským gólmanem Kořínkem, jenomže puk se z jeho výstroje vykulil mimo tyče. Na opačném pólu ledu načal svůj festival famózních zákroků Dominik Března. Při vyloučení Švíka ujel Maděra, ale jeho koncovka byla nepřesná. Rychlý kontr Jičínských hasil opět skvělý brankář Turnova a na druhé straně proti Švíkovi úspěšně zasahoval také Kořínek. Ten poté uspěl znovu při dalším nájezdu Maděry, takže i když bylo nač se dívat, plný dům v prvním dějství gól neviděl.

V úvodu druhé třetiny hosté sic ubránili přesilovku Turnova, ovšem Suska si našel odražený puk a zasunul jej do svatyně Jičína – 1:0! Po spolupráci Isacha s Maděrou se ve 26. minutě trefil Kysela a málem spadl stadion. Následnou chybu Zbroje pak fantastickou lapačkou řešil Března, jenž se pak několikrát potil při vyloučení Švíka. První turnovský útok svou pěknou kombinací děsil jičínskou obranu znovu, ale jen díky Březnovi byla na straně domácích stále nula! Turnovský „fakír“ řádil i ve třetí třetině a přiváděl diváky do varu, hosty naopak k zoufalství. Opět v oslabení ujížděl Maděra, ovšem Kořínek si s jeho blafákem u tyče poradil. Trest přichází vzápětí. Domácí nedokážou vyhodit puk z vlastní třetiny a Sedmík dává ve 49. minutě oboustranně vygradovaném duelu dramatickou zápletku.

Nejprve Maděra nemůže se dvěma beky pověšenými na zádech zakončit svůj další nájezd, ale v 55. minutě už všichni šílí, protože Kotyza z úhlu trefuje horní růžek a je tu opět dvougólové vedení Turnova. To může pojistit po Švíkově přistrčení Suska, ale jičínská jednička je proti a chvíli na to odchází na střídačku. Závěrečnou power-play však zvládají lépe domácí, k puku vyhozenému kapitánem Janem Zákoutským se dostává jeho předchůdce Daniel Isach, a ač povolil bekům návrat do klece, přesnou střelou pečetil naprosto zaslouženou už druhou senzační výhru červeno-bílých lvů.

Těm se tak nečekaně otevírá cesta do finále, a protože proti hodně nalomenému favoritovi nemají co ztratit, rozhodující utkání v Jičíně bude v neděli 8. března od 17.00 hodin třešničkou na dortu letošní mistrovské sezony KLM. Ať už dopadne, jak dopadne…

Na titulním snímku šatna turnovského týmu po vyhraném pátečním utkání.