PRVNÍ SVIJANY Z TANKŮ SI MŮŽETE VYCHUTNAT U SUPA

0

Ve čtvrtek 6. srpna se v turnovské restauraci U Supa v Kinského ulici konala malá slavnost. Pivovar Svijany tady začal nabízet svůj oceňovaný výroční prémiový ležák „450“ z tanků. „Je to teprve třetí místo v republice. Svijany z tanků zatím točíme jen v libereckém Radničním sklípku a v pražském Restaurantu Mánes. Turnov jsme si vybrali, protože jsme chtěli mít restauraci s tankovým pivem co nejblíže pivovaru,“ uvedl Roman Havlík, ředitel Pivovaru Svijany. Pro konkrétní restauraci U Supa podle něho hrála i skutečnost, že zde umí výborně pivo ošetřovat a navíc se tady i dobře vaří.

„Někdy máme i sami chuť zajít na dobré pivo, a sem je to ze Svijan nejblíže,“ glosoval s úsměvem Havlík. V nejbližší době pivovar chystá tankové pivo rozšířit ještě do jedné restaurace v Praze a přemýšlí se o dalších místech, záleží i na ohlasu od lidí. Podle znalců spočívá rozdíl mezi tankovým a standardně točeným pivem především v kvalitě. Pivo v tanku je ve větším objemu a tedy i dlouhodobě ve výborné kondici, navíc bez jakýchkoli vnějších vlivů. „V Turnově budeme zatím točit jubilejní čtyřistapadesátku, když si ale hosté a pan hospodský budou přát, můžeme vyzkoušet i jiná piva,“ upřesnil ředitel pivovaru.

Samotný areál pivovaru ve Svijanech prošel v posledních letech náročnou rekonstrukcí, zbývá dodělat už jen drobnosti. I proto majitelé kývli na unikátní příležitost koupě přilehlého zámku, který vždy v historii tak nějak k pivovaru patřil. Zámek byl v žalostném technickém stavu, současná rekonstrukce v objemu zhruba 60 milionů korun ho promění v reprezentativní kulturně-společenský objekt, kde najde místo galerie, výstava z historie místa i historie pivovarnictví, výhledově se sem přestěhuje pivovarská restaurace, bude tu minipivovar i ubytování levnějšího typu pro turisty. Pořádat se tady budou různá setkání, jarmarky a další aktivity. Na dovybavení je počítáno ještě s dalšími zhruba 40 až 50 miliony. Zámek má být pro veřejnost otevřen v červnu příštího roku.

201508140950_zap_213_2015_svijany

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.