NA 500 LIDÍ PŘIVÍTALO SVATÉHO MARTINA

0

V sobotu 11. listopadu Turnov II ožil – na 500 účastníků přišlo přivítat sv. Martina na akci, kterou tradičně pořádá ZŠ Skálova u budovy v Alešově ulici. Akce začala průvodem, uličky osvětlovalo mnoho lampiónů a zářících dětských očí. Pak už všichni netrpělivě očekávali, zda Martin přijede. Když se rozezpíval dětský sbor (na titulním snímku) pod taktovkou učitelky Venduly Bičíkové, bylo přání všech splněno – postava Martina v červeném plášti a na bílém koni přijela i s poletujícími vločkami sněhu. Společně s ním se představily i postavy provázející čas od svátku sv. Martina až do Vánoc.

Desítky dětí s lampiony šly nejdříve průvodem, poté čekaly na příjezd sv. Martina

Sv. Martin

„Děkujeme všem, kteří přišli podpořit společný zážitek,” dodává ředitel školy Michal Loukota, „a také všem, kteří nám pomohli akci uskutečnit: městu Turnov, Kulturnímu centru Turnov a Pekárně a cukrárně Mikula a kuchařskému týmu naší školy. Mé velké osobní poděkování patří pedagogickému sboru 1. stupně pod vedením Venduly Bičíkové.”

ZŠ Skálova dlouhodobě podporuje kulturní život Turnova II, kromě akce vítání svatého Martina pořádá i masopustní průvod, zahradní slavnost či závod v orientačním běhu.
Jana Pekařová, jana.pekarova@zsskalova.cz

…zážitek…

Defilé biblických postav

Dětský sbor ZŠ v Alešově ul.

Barborky s Mikulášem

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.