45. SILVESTROVSKÝ BĚH – VÝMĚNA GENERACÍ?

0

Poslední akcí v Turnově je každoročně Silvestrovský běh. Ten se již letos potřetí uskutečnil namísto sídliště u nádraží v areálu Maškovy zahrady. Zde mají běžci i pořadatelé k dispozici lepší zázemí. Poslední den roku 2018 vládlo slunné, příjemné počasí s teplotou kolem pěti stupňů Celsia, což přilákalo i více dětí a mládeže, takže start hlavního závodu se o něco opozdil.

První tři v cíli hlavního závodu na 4.500 metrů (zleva): Berka Hanyk, Čivrný

Zatímco posledním ročníkům vládli Jiří Čivrný ze Semil s Martinem Berkou z Kozákova, startující za AC Turnov, letos došlo na generační výměnu. V hlavním závodu na 4.500 metrů zvítězil velký talent turnovské atletiky, dorostenec Michal Hanyk.

„I vloni jsem těm dvěma dýchal na záda, ale pak mně přece jen unikli. Letos jsem závod dobře zvládl takticky. Snažil jsem se obou běžců držet, co to šlo, a v posledním půlkole šel do finiše, na který ani jeden nenašel odpověď. Je to pro mě velký úspěch,“ hodnotil po závodě vítězný Michal Hanyk. Ten si letos cení zejména 2. místa z mistrovství republiky na 2.000 metrů překážek. V nadcházejícím roce je jeho cílem účast na mistrovství světa v dorostenecké kategorii.

(K Silvestrovskému běhu 2018 se ještě vrátíme.)

Startující v žákovské kategorii

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.