Zastupitelé jednali: Turnov má rozpočet na příští rok

0

Ve čtvrtek 17. prosince se v sále KC Střelnice uskutečnilo letos poslední veřejné zasedání zastupitelstva města. Zastupitelé rozhodli o pravidlech poskytnutí dotací sportovním spolkům a organizacím z rozpočtu města, VHS poskytli dotaci na další etapu bytové zóny Hruštice-Károvsko. Vzali na vědomí i vyjádření sportovního výboru k nedávné zprávě kontrolního výboru na téma dotací sportovním spolkům.
Hlavním bodem jednání bylo schvalování rozpočtu na příští rok. Jak uvedl starosta Tomáš Hocke, za své sedmileté působení v čele města nezažil tak obtížné sestavování rozpočtu. V každém případě je ale lepší mít rozpočet, než hospodařit v rozpočtovém provizoriu, zdůraznil starosta. Na vině jsou celostátní změny v daňových zákonech a nejednoznačné postoje poslanecké sněmovny a senátu. Obce byly hozeny tak trochu přes palubu a případné milionové ztráty budou muset ve svých rozpočtech škrtat na začátku nového roku, až snad bude jasné rozhodnutí na státní úrovni a také bude jasný závěrečný účet města za letošní rok.
Z větších akcí rozpočet na rok 2021 počítá s dokončením rekonstrukce ZŠ v Mašově, dokončením rekonstrukce informačního centra na náměstí a komunitního centra (Fokus) za Novou radnicí. Mělo by také dojít k výstavbě chodníku na náves v Mašově a na poslední etapu revitalizace sídliště u nádraží.
Předpokládané příjmy jsou ve výši 420.356 tis. Kč, v běžných výdajích ve výši 315.027 tis. Kč, v kapitálových výdajích ve výši 89.366 tis. Kč a financování ve výši 15.963 tis. Kč. Návrh rozpočtu na rok 2021 je sestaven jako přebytkový, tj. rozdíl mezi příjmy a výdaji tvoří financování. V roce 2021 se celkové zadlužení města sníží o částku 23.000 tis. Kč (splátky úvěrů), a to na částku 108.000 tis. Kč (dlouhodobé úvěry). Pro návrh rozpočtu hlasovalo všech 25 přítomných zastupitelů.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.