Zastupitelé jednali – od převzetí hřbitovů pod správu města po koncepci podpory sportu

0

Až na jeden bod bylo jednání turnovských zastupitelů ve čtvrtek 25. června předprázdninově poklidné. V úvodu, když se projednávala témata odboru správy majetku, zazněla informace, že nedávno ustanovený vedoucí odboru skončil ve zkušební době, a tak jeden z nejdůležitějších odborů radnice nyní vede v zastoupení Stanislava Syrotiuková. Vypsáno bylo výběrové řízení na nového vedoucího odboru.
Zastupitelé postupně souhlasili se směnami pozemků, s převzetím nevyužívaného majetku VHS, s vkladem nemovitého majetku do Městské sportovní Turnov (plavecká učebna na Výšince, část atletického stadionu, hřiště u haly TSC u nádraží a sokolovna a hřiště v Mašově), s rozpočtovými změnami, s převzetím zbývajících hřbitovů od Římskokatolické církve do správy města. Odsouhlasili i 35milionový úvěr na nákup provozovny pily na Koňském trhu…
Jediným názorově vyhroceným bodem tak byla koncepce podpory sportu, která je vedle problematiky Vodohospodářského sdružení Turnov asi druhým nejdiskutovanějším tématem města v posledních letech. Sokol Turnov a TJ Turnov, které dohromady zastupují 2 500 sportovců města, zaslali zastupitelům memorandum, ve kterém požadují konkrétní kroky k nápravě současného stavu – mj. sloučení podle jejich názoru nefungující komise a výboru pro sport, výměnu odpovědných zástupců města, rovný přístup ke všem sportujícím ve městě ad. Následná diskuze byla odrazem dlouholetých rozdílných názorů na fungování, koncepci, a podporu sportu ve městě. (K tématu se na stránkách TvA vrátíme podrobně.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.