DRUHÝ LISTOPADOVÝ TÝDEN: DEVÁŤÁCI A MEXIČANI

0

Dušičky, chcete-li svátek zemřelých, máme šťastně za sebou a nezbývá než se opět věnovat nám, živým. Co nabízí následující týden? Pro rodiče a žáky devátých ročníků základních škol je tu burza středních škol, která pomůže v orientaci nerozhodnutým dětem, o víkendu jsou tu také akce pro děti v divadle a kině a v sobotu třeba Mexická noc v Kacanovech. A protože se blíží zima, nepřehlédněte informaci o dětské lyžařské škole.

Městské kino v Turnově v budově v Žižkově ulici druhý listopadový týden promítá:
► Ve středu 7. listopadu od 20 hodin ve Filmovém klubu český film ZTRACENÁ DOVOLENÁ.
► Ve čtvrtek 8. a v pátek 9. listopadu od 20 hodin v premiéře americký thriller DISTURBIA.
► V sobotu 10. listopadu od 20 hodin kino hraje americké drama SKANDÁL s Richardem Gerem v hlavní roli.
► V neděli 11. listopadu od 15 hodin v rámci dětského víkendu v kině promítají KYTICI POHÁDEK II., po které následuje karneval. Ten se o podzimním víkendu koná již ve čtvrtém ročníku. Na nejlepší masku bude opět čekat sladká odměna, děti v kostýmech mají vstup zdarma.
► Kino připravuje od 22. do 25. listopadu festival hudebních filmů MUSIC ON SCREEN.

► Nabídka trvalá: Každé úterý od 14 do 17 hodin můžete zachovalé zimní oblečení přinést do prostor humanitární organizace ADRA ve Skálově ulici v Turnově (zadní trakt mezi základní školou a sousedícím internátem).

► Ve středu 7. listopadu se od 19.30 hodin uskuteční v turnovském divadle představení s názvem PÁNSKÁ JÍZDA brněnského Divadelního spolku Frýda.

► Ve čtvrtek 8. listopadu od 18 hodin spolupořádá městská knihovna v Domě na Sboře ve Skálově ulici „Večer s Janem Burianem – Muži jsou křehcí“. Jedná se o ozdravovnu duše se známým písničkářem; doplněno o autorské čtení, prodej knihy a autogramiádu.

► V pátek 9. listopadu je od 9 do 16 hodin burza středních škol v budově Integrované střední školy v turnovské Alešově ulici.

► V pátek 9. listopadu od 19.30 hodin hraje u Zrcadlové kozy skupina Tornádo. Je zajištěn i odvoz autem z náměstí Českého ráje v 19 a 19.30 hodin a zpět ve 23 a 24 hodin, více na www.tornado.redir.cz

► V pátek od 16 hodin je v Hasičárně na Daliměřicích bazárek dětského oblečení. Jestliže chcete nejen nakupovat, ale i prodávat, buďte na místě o hodinu dříve.

► Na sobotu 10. a neděli 11. listopadu připravilo Kulturní centrum Turnov DĚTSKÝ VÍKEND. V sobotu je od 10 hodin v městském divadle připravena pohádka PRINCEZNA A LOUPEŽNÍCI, v neděli od 15 hodin je v městském kině KARNEVALOVÉ VESELÍ. Nejdříve příchozí uvidí filmové pásmo pohádek, které vystřídá velká balónková show, karneval, tanečky a soutěže. Děti v maskách mají vstup zdarma.

► V sobotu 10. listopadu se v kulturním domě v Kacanovech koná od 20 hodin hudební festival MEXICKÁ NOC 2007. Vystoupí kapely Laxigal, Tres udos a Ovčie kiahne. Vstupné 50 Kč, Mexičani mají slevu na 20 Kč!

► V sobotu 10. listopadu od 20 hodin pořádají hasiči Podháj – Modřišice v kulturním domě na Podháji taneční zábavu, na které hrají Veselí pozůstalí. Vstupné 50 Kč.

► V sobotu a v neděli se také konají netradiční prohlídky na zámku Sychrov na motivy pohádky Pyšná princezna.

► V neděli 11. listopadu hostí na svém hřišti fotbalisté divizního FK Pěnčín – Turnov mužstvo Chrudimi. Výkop bude ve 14 hodin. Jde o poslední zápas podzimní části soutěže, ve které si Turnovští nevedou vůbec špatně.

AVÍZA:
► SKI CLUB TURNOV – lyžařská škola s mnohaletou tradicí pořádá nábor dětí do lyžařské školy pro rok 2008. Výcvik ve vlastním areálu Hluboká v Podještědí v lednových a únorových sobotách 2008. Věková hranice pro rok 2008 je narození v rozmezí let 1993 až 2001. Časový plán lekcí: 8.15 odjezd – 17 hodin příjezd. Doprava autobusem od turnovského nádraží (do areálu je to asi 2km od autobusu pěšky do kopce což někdy úsměvně prověří zdatnost dítěte). Počet lekcí šest, cena 1200 Kč. Vleky, doprava, pojištění, školné, vyhřátá chata v ceně. Podrobnější informace: Roubíčková Lenka, tel. 723 157 966.
► Turnov. Ve čtvrtek 15. a v pátek 16. listopadu se koná v pořadí 8. ročník přehlídky hudby a poezie POETIKA 2007. Ve čtvrtek je recitační soutěž pro děti a mládež od 6 do 25 let, v pátek v turnovském městském divadle galakoncert, na kterém mj. vystoupí legendární Blue Effect s Radimem Hladíkem a Pavolem Hammelem.
► Kacanovy. Hotel KRÁLÍČEK v Kacanovech zve na astronomické odpoledne s výkladem a projekcí na téma „Jaký je náš vesmír“. Přednáší prof. RNDr. Petr Kulhánek CSc. Populárně vědecká přednáška známého astrofyzika proběhne v sále restaurace hotelu v sobotu 17. listopadu od 15 hodin. Vstupné volné, od 18 hodin taneční večer na téma „Retro 60. let melodií a obrazem“. Bližší informace: Michal Konvička tel: 603 46 15 05, e-mail: michal@konvex.cz
► Vyskeř. Automotoklub Vyskeř si v letošním roce přípomíná 40. výročí založení. K této příležitosti AMK pořádá 24. listopadu veřejnou výstavu fotografií a dalších materiálů dokumentujících činnost autoklubu od založení v roce 1967 až po současnost. K vidění budou materiály z automobilových závodů do vrchu, závodů minikár, letních karnevalů v Pleskotech, zimních zájezdů na hory, závodů dragsterů v Hoškovicích a dalších aktivit, pořádaných AMK Vyskeř. Výstava se bude konat v prostorách Obecního úřadu Vyskeř a pro veřejnost bude přístupná od 16 do 21 hodin. Pořadatelé srdečně zvou všechny, kteří kdykoli v průběhu let s AMK Vyskeř spulupracovali, tak i další zájemce.

PROBÍHAJÍCÍ VÝSTAVY:
► V Muzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Ve výstavním kabinetu je výstava „Kriminalita na Turnovsku v meziválečném období“ (do 11. listopadu). Muzeum je otevřeno denně mimo pondělí 9 – 16 hodin, o víkendu s polední pauzou 12 -13 hodin.
► V Galerii Safír je výstava fotografií Mariána Kábele. Potrvá do 1. prosince.
► Ve výstavním prostoru Informačního střediska na turnovském náměstí je výstava fotografií Ondřeje Havelky –„Mali“. Výstava potrvá do 6. prosince. Výstava Mali – peklem voodoo je v pořadí druhou výstavou Ondřeje Havelky z jeho dvouleté cesty po Africe. Více na www.nahaafrika.cz
► V Galerii Granát na turnovském náměstí je výstava fotografií Dominika Rakouše, člena fotokroužku Žluté ponorky. Výstava potrvá do 6. prosince.

ZA HUMNY:
► Praha. V úterý 6. listopadu od 17 hodin se koná v předsálí Jednacího sálu v objektu B Valdštejnského paláce v Praze (se vstupem z Valdštejnské ulice  recepcí A) vernisáž výstavy krajinářských fotografií z Českého ráje „KRAJINOU DOMOVA“ Zdeňka Mrkáčka. Výstava potrvá do 19. listopadu. Srdečně zve autor a senátor našeho obvodu Jaromír Jermář.
► Semily. Ve Státním okresní archivu Semily je výstava „Andělské krajiny“ fotografa Jana Anděla. Výstava potrvá do 30. listopadu a je přístupná ve všední dny od 8 do 16 hodin, v pondělí a ve středu do 18 hodin, v pátek do 15 hodin.
► Lomnice nad Popelkou. V neděli 11. listopadu od 19.30 hodin ve zdejším Tylově divadle bude koncert zpěváka PETRA MUKA. Předprodej vstupenek v ceně 280 a 260 Kč probíhá v KIS nebo na internetové stránce www.lomnicenadpopelkou.cz/rezervace
► V Parkhotelu Skalní město v Prachovských skalách (Pařezská Lhota 34, okr. Jičín, www.prachovskeskaly.cz) pořádá Sdružení Český ráj v úterý 13. listopadu 2007 od 15 hodin „FÓRUM CESTOVNÍHO RUCHU“.
Program: aktivity Sdružení Český ráj (rezervační systém, Greenways Jizera, „Regionální produkt Český ráj“, Zpravodaj SČR), připravované projektové záměry SČR do evropských fondů v letech 2007 – 2013, možnosti bezplatné prezentace podnikatelských aktivit na internetových stránkách České centrály cestovního ruchu Czechtourism, možnosti zapojení do projektu Cyklisté vítaní (www.cyklistevitani.cz) + aktuální zprávy o záměrech Hospodářské komory Jičín (David Jung, OHK Jičín), zhodnocení uplynulé sezony, aktuální trendy v cestovním ruchu (Renata Svobodová, CK Czech Paradise), diskuse.

Fórum je určeno především pro podnikatele v cestovním ruchu, ale také pro odbornou i laickou veřejnost, která má zájem diskutovat o možnostech rozvoje cestovního ruchu v Českém ráji.
Kontakt: Ing. Jitka Stránská, Sdružení Český ráj, tel.: 739 611 608, e-mail: stranska@cesky-raj.info , www.cesky-raj.info

OSTATNÍ:
Rada Libereckého kraje se letos rozhodla vydat nástěnný a stolní kalendář Libereckého kraje s pomocí dětí. Grafickým obsahem těchto kalendářů budou tentokrát kresby dětí z mateřských a základních škol ve věku do 12 let, které charakterizují pohled dětí na náš region; část finančních nákladů na zpracování kalendáře ve výši 52 tisíc korun dokonce kraj věnuje jako odměnu zúčastněným školám. Kontakt pro zájemce ze škol i pro rodiče dětí: Marian Horňák, tel. 485 113 522, mobil 604 232 442 nebo mail: hornak@stapdesign.cz . Termín pro odevzdání kreseb poštou nebo osobně firmě STAP DESIGN, s.r.o., je nejpozději do 10. listopadu na adresu: STAP DESIGN, s.r.o., Bednářská 91/6, 460 01  Liberec.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.