SEMILSKÁ NEMOCNICE MÁ OPĚT PLNOHODNOTNOU ORTOPEDII

0

Ve čtvrtek 3. listopadu dopoledne rozeslal ředitel semilské nemocnice novinářům v regionu oficiální tiskovou zprávu. Podle ní je v Semilech opět plnohodnotná ortopedie, jako před tím, než se oddělení přestěhovalo do Turnova. V tiskové zprávě se uvádí: Nemocnice s poliklinikou v Semilech opět léčí pojištěnce Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) v plném rozsahu svých odborností. Pojištěnci VZP u nás již od 1. listopadu 2011 nemusí být odmítáni a nemusí se přehlašovat k jiným zdravotním pojišťovnám jako dosud. Pokud si totiž nemocný člověk vybral Nemocnici v Semilech a byla potřebná hospitalizace na ortopedii či přímo ortopedická operace, musel jet buď jinam, nebo změnit zdravotní pojišťovnu. To nebylo příjemné pacientům, ani lékařům a konec konců s tím měly jistý problém i zdravotní pojišťovny. Po dlouhých jednáních se VZP a Nemocnice v Semilech dohodly na restrukturalizaci lůžkové péče. Týká se to především obnovení lůžkové péče v ortopedii a snížení počtu lůžek pro kožní pacienty, kteří budou více léčeni ambulantně. Další výrazná změna je v posílení počtu lůžek na oddělení následné péče. Toto oddělení, podobně jako ortopedie, je velice vyhledáváno pro svoji výbornou pověst a kvalitu zdravotní péče. Nemocnice v Semilech je tedy připravena vám poskytnout své služby při řešení vašich zdravotních problémů, a pokud je nemáte, tak přesto nezapomínejte na prevenci. Podepsán Ing. Jiří Samek, ředitel Nemocnice v Semilech.

Co z toho vyplývá pro turnovskou Panochovu nemocnici? Ortopedické oddělení zde funguje od února 2009. Oddělení je plnohodnotné, tedy včetně tzv. velkých operačních výkonů. Jedním z důvodů přesunu oddělení ze Semil byl zhoršující se servis pro lékaře, prodlužovaly se termíny operací, nebyli k dispozici někteří odborníci, říkalo se tehdy oficiálně. Lékařský tým od té doby funguje v Turnově, v Semilech ortopedie zůstala na úrovni tzv. jednodenní ortopedie. Nyní tedy došlo ke změně. A to k zásadní. V krátké vzdálenosti budou od sebe dvě ortopedická oddělení v menších nemocnicích, k tomu krajské pracoviště v Liberci a další zařízení.

„Moc tomuto rozhodnutí nerozumím, mám ho pouze zprostředkovaně, dozvěděl jsem se to prakticky až dnes. Je to podle mého názoru trochu podivné rozhodnutí v době, kdy dochází k restrikci zdravotních výkonů a podpoře jen velkých zdravotnických pracovišť,“ uvedl ředitel turnovské Panochovy nemocnice Tomáš Sláma. „Oddělení ortopedie se v naší nemocnici dobře zabydlelo a v součinnosti s rehabilitačním oddělením letos zajistilo komplexní péči pro více než 200 pacientů s kloubními náhradami. Kvalita péče byla pacienty vysoce ceněna. Na pracovním jednání zastupitelstva města 31. října byl přítomen ředitel Krajské pobočky VZP, Ing. Benedikt, který zřízení a činnost oddělení vyzdvihl. Současně potvrdil trvalý zájem VZP o strukturu oborů nemocnice v nezměněném rozsahu.“

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.