Zastupitelé jednali: 51 nových bytů na Výšince; co dělat s hlukem na náměstí?

1

Úvod veřejného zasedání turnovských zastupitelů ve čtvrtek 27. února patřil věcem majetkovým. Pro veřejnost je asi nejzajímavější informace, že byla schválena studie bytových domů na Výšince, takže by v Turnově mělo být v horizontu zhruba dvou tří let k dispozici 51 nových bytů a k nim šedesát parkovacích stání pro osobní automobily. Zastupitelé odsouhlasili rekonstrukci ulice Boženy Němcové u nádraží, na kterou se městu podařilo získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, rekonstrukce Mírové ulice, jejíž opravu žádají občané sdružení v petici, nezačne dříve než v roce 2023.
Vloni na podzim zastupitelé zadali měření hluku na náměstí Českého ráje. Výsledky říkají, že byly překročeny hygienické normy. Zklidnění náměstí by pomohla výměna dlažebních kostek za asfalt, to se ale nelíbí zastáncům městské památkové zóny. Po poněkud zjitřené diskuzi, kdy se jednotliví zastupitelé přikláněli buď ke kostkám, nebo k asfaltu, se všichni dohodli, že se k tématu ještě vrátí i s konkrétními návrhy na řešení.
Nejvíce času zabralo projednávání dotací sportovním spolkům a organizacím. Přítomný starosta Sokola Milan Hejduk kritizoval vedení města a sportovní výbor i komisi za špatnou formu komunikace, podle něho není reagováno na podněty, nedostalo se mu vysvětlení ohledně metodiky přidělování dotací jednotlivým spolkům. Ze strany vedení města nebyly tyto výtky akceptovány…

Sdílet

Autor článku

1 komentář

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.