ZÁMEK JE OD SLOVA ZAMYKAT

0

V úterý 3. dubna byl hlášen zatím poslední případ vloupání do rodinného domu v Turnově. „Od poloviny února je to celkem sedm vloupání na různých místech města. V jednom případě byl již pachatel zadržen a je ve vazbě,“ uvádí velitel turnovských policistů Milan Drahoňovský. V polovině února byly během noci vykradeny dva domy v Daliměřicích, za několik dnů na to zloději vnikli do domu v ulici Na Vyhlídce ve čtvrti u kasáren, další na řadě byl dům na Károvsku a koncem března dva domy, jeden ve Šlikově a druhý v Máchově ulici na druhé straně města.

„V ulici Boženy Němcové u nádraží se pachatel snažil vniknut do domu za bílého dne. Majitelé pracovali na zahrádce a neměli zajištěné vchodové dveře. Dříve ale, než dotyčný stačil něco odcizit, tak ho majitelé vyrušili a on utekl. Měli jsme popis, takže byl nedlouho poté zadržen policisty. A protože toho měl na svědomí víc, je nyní ve vazbě,“ doplňuje Drahoňovský.

Jak dodává, zloději se zaměřují na cennosti, šperky, hotovost a drobnou elektroniku. V jednom případě došlo k vloupání, když majitelé spali, jinak šlo vesměs o domy, kde lidé delší dobu nežijí. Největší škoda v jednom z domů byla 90 tisíc korun.

„Na místě je ostražitost a obezřetnost. Lidé by měli nejen zabouchnout dveře, ale i zamykat, protože pouze zabouchnuté dveře jsou pro zkušené zloděje celkem snadnou překážkou. Dnes je také na trhu řada různých zabezpečovacích zařízení a alarmů, i cenově dostupných. Když se v ulici pohybuje někdo cizí, fotí si domy, stojí tam neznámé auto, měli by lidé kontaktovat policisty. Na druhou stanu ale není třeba podléhat nějaké panice. Policisté z kriminální služby na případech intenzivně pracují. V minulosti již tady také podobná série vloupání byla, pachatelé byli vesměs dopadeni, tak věřím, že se nám to i s pomocí občanů podaří také tentokrát,“ uzavřel Milan Drahoňovský.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.