Žáci ze Žižkovky sklízeli úspěchy i o prázdninách

0

Prázdniny jsou dobou školního klidu. Neplatí to však pro organizátory soutěží a přehlídek. Ti mají velmi napilno, aby začátkem školního roku všechny plánované akce proběhly včas. Protože se děti ze Žižkovky v minulém školním roce činily, odměnou byly tři prázdninové e-mailové zprávy o úspěších.

Ilustrovaná kniha pohádek a příběhů Sejdeme se u Rumcajse v celorepublikové literární soutěži, vyhlášené v rámci 27. ročníku festivalu Jičín – město pohádky a 50. výročí kreslené pohádkové postavy loupežníka Rumcajse, byla nominována na speciální cenu. Vyprávění Elen Drahoňovské z loňské 5. A „Jak se do Valdštejnské kaple dostala hudba“ bylo nominováno na jednu z hlavních cen. Těšíme se 15. září do Jičína na předání cen, jehož se zúčastní i herec Jiří Lábus, patron festivalu Jičín – město pohádky.
V loňském školním roce náš žák Timon Drahoňovský postoupil do Svitav na celostátní přehlídku dětské recitace Dětská scéna. Prázdniny na Žižkovce prozářila další potěšující zpráva – Timonův výkon ve Svitavách oslovil i organizátory festivalu Děti – výchova – divadlo z DAMU v Praze. Jedná se o třídenní přehlídku nejlepších vystoupení dětských divadelních souborů, recitátorů Dětské scény ve Svitavách a Wolkrova Prostějova. O podzimních prázdninách se těšíme do Prahy.

Na Žižkovce nám tedy nový školní rok začne velice příjemně – vychutnáme si loňské úspěchy. Určitě budou velkou motivací k naší další práci.
Jana Kepková, Kepkova.J@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.