Žáci a studenti z turnovské „zdravotky“ v Polsku

0

V říjnu t. r. navštívil tým tří učitelů (v čele s ředitelkou školy Lenkou Novákovou) a osmi žáků Střední zdravotnické školy v Turnově svoji partnerskou školu v polské Jelení Hoře (Jelenia Góra). Prvním bodem programu byl výlet do Krkonošského národního parku. Studenti ho absolvovali v anglickém nebo německém jazyce s kvalifikovaným průvodcem.
Po několikahodinovém putování jsme dorazili k chatě „Samotnia“, kde na nás čekalo občerstvení a kde si zástupci turnovské školy připravili pro polské kolegy překvapení – ukázku první pomoci a maskování. „Zranění vypadala velmi věrohodně, až se někteří lekli,“ podotkla naše třídní. Poté jsme se přesunuli do partnerské školy, kde probíhal rozmanitý program plný písniček a soutěží. Soutěžili jsme ve znalostech polských Krkonoš, tvořili reklamní spoty a hráli pohádky v cizím jazyce. Druhý den se uskutečnila prohlídka města, na kterou navazovalo soutěžní klání na téma historických budov Jelení Hory (na snímku)
Co nám návštěva dala? Poznali jsme jinou kulturu, spoustu milých lidí, naučili se pár polských slovíček a procvičili se v anglickém a německém jazyce. A už také plánujeme program pro návštěvu Poláků u nás.
Nikola Honsová a Eliška Machačková, studentky 3. ZL
www.szsturnov.cz
(redakčně kráceno)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.