TRADIČNÍ AKCE UZAVŘELA ROK 2019 V TURNOVĚ

0

V pořadí 46. ročník Silvestrovského běhu, který se již počtvrté namísto sídliště u nádraží uskutečnil v areálu Maškovy zahrady, symbolicky zakončil rok 2019 v Turnově. Několik desítek dětí se postupně vystřídalo v žákovských kategoriích na kratších tratích, na start hlavního závodu na 4.500 metrů, což je sedm kol kolem areálu koupaliště, se postavilo 42 mužů a žen všeho věku.

Závodníci v žákovských kategoriích

Stejně jako vloni udávala tempo závodu trojice Jiří Čivrný ze Semil, Martin Berka z Kozákova a nadějný junior AC Turnov Michal Hanyk. Ten nakonec obhájil loňské vítězství, druhý byl Čivrný a třetí Berka. Čas vítěze byl 15:01,2 min. Rekord závodu na této nové trati v Maškovce je z roku 2017 (14:54,7 min.), a drží ho J. Čivrný.

„Za poslední rok jsem se výkonnostně hodně zlepšil, takže jsem si na Silvestrovském běhu hodně věřil. Nebylo to ale lehké, v cíli jsem sice měl asi desetimetrový náskok, v posledním kolem mě ale oba zkušenější borci hodně prohnali. Dělal jsem ale všechno proto, abych vítězství obhájil,“ uvedl v cíli Michal Hanyk. Ten ze svých sportovních úspěchů v letošním roce nejvýše hodnotí účast na Evropském olympijském festivalu mládeže v Baku v Ázerbájdžánu a vítězství na mistrovství republiky a na mezistátních utkáních juniorů. „V roce 2020 mě nejdříve čeká juniorské halové mistrovství republiky, odkud bych se rád probojoval na halové mistrovství Evropy. V létě bych se mohl pokusit kvalifikovat se na mistrovství světa juniorů v Nairobi v Keni,“ přiblížil své plány Michal Hanyk.

Start hlavního závodu

Zleva: Čivrný, Berka, Hanyk

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.