Z policejního bloku

0

* Zloděj poškodil a vykradl zaparkované vozidlo. Stalo se ve středu 11. srpna u Suchým skal nad Malou Skálou. Němečtí turisté zde dopoledne zaparkovali své vozidlo BMW Mini. Když se k němu po šesti hodinách vrátili, zjistili, že je rozbitá skleněná výplň dveří, promáčknutá karosérie a poškozené lišty oken. Z vozidla zmizely mobilní telefony, autonavigace, rádio, peněženka, osobní doklady a další věci v hodnotě přesahující 50 tisíc Kč.

* Pod Kozákovem řádil zloděj. Neznámý pachatel kradl v Radostné pod Kozákovem a v Lestkově. V noci z 11. na 12. srpna zde z jedné stodoly zmizela travní bubnová sekačka značky Mountfield, v sousedním Lestkově zase zloděj ukradl volně stojící dětskou benzinovou čtyřkolku. Majitelé odcizených věcí vyčíslili škodu na 30 tisíc Kč.

* Vloupání do bytu šetří policisté z Turnova. Neznámý pachatel se v pondělí 9. srpna během dne vloupal do bytu dvoupatrového obytného domu v centru města. Po rozlomení zámku zadního vchodu měl ještě v cestě uzamčené vchodové dveře do bytu v prvním patře. Ty se mu podařilo také překonat, vnikl do bytu a odtud odcizil stolní počítač, tenisovou raketu, finanční hotovost a další věci osobní potřeby. Majitelům tak způsobil škodu přes 50 tisíc.

* Vykradená auta. V Turnově došlo v noci z 8. na 9. srpna ke dvěma případům vloupání do vozidel. V prvním případě šlo o Opel Astra, druhé vozidlo bylo značky Mercedes. Z aut zmizely věci za víc než 40 tisíc Kč.

* Turnovští policisté šetří případ porušování domovní svobody, ke kterému došlo 9. srpna ve večerních hodinách. Podezřelým je 32letý muž, který se snažil pomocí násilí dostat do bytu své expřítelkyně. Kopal do vstupních dveří až rozbil jejich skleněnou výplň, přičemž ženě vyhrožoval zabitím. Muž je podezřelý z přečinu násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci.

(Zdroj: tiskový servis Policie ČR, ředitelství v Semilech a Jablonci nad Nisou.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.