LÉTO Z POHLEDU POLICISTŮ

0

Z pohledu obecné kriminality hodnotí uplynulou letní sezonu velitel turnovských policistů Milan Drahoňovský jako uspokojivou. Podle něho téměř vymizela trestná činnost páchaná na vozidlech. Od začátku roku policisté evidují pouze dvě odcizená vozidla a dvě vloupání do nich. „Je to dáno tím, že vozidla jsou stále lépe zabezpečena, lidé slyší na naše výzvy a nenechávají uvnitř aut cenné věci, které jsou vidět a lákají pachatele trestné činnosti. Je to dáno také tím, že několik těchto pachatelů, kteří se této činnosti v minulosti věnovali, již pobývá v nápravných zařízeních,“ shrnuje Drahoňovský.

V létě ubylo také vloupání do kiosků s občerstvením. V evidenci jsou na Turnovsku jen tři případy, největší škoda vznikla patrně při loupeži v kiosku v Dolánkách. Za sezonu bylo odcizeno pět jízdních kol, policisté objasnili jednu loupež za bílého dne – pachatel své oběti vytrhl ledvinku s penězi, tři pachatelé se dopustili drobných krádeží, a to především v supermarketu Billa. Policisté zaznamenali také případy vandalismu, neznámý sprejer se vyřádil na hale TJ a na hřbitovní zdi u kostela P. Marie.

Poměrně rušno měli o prázdninách turnovští strážníci. Ti podle jejich velitele Luboše Trucky zaznamenali opakované rušení nočního klidu, v akci byl poměrně často i služební pes, který zasahoval ve 13 případech – hlavně při potyčkách podnapilých osob. Poměrně nebezpečná situace nastala na konci srpna, když byla pro provoz uzavřena kvůli stavebním pracím Hluboká ulice a kdosi v noci přemístil dopravní značky. Strážníci řešili také krádež ve vozidle, jehož řidič vykládal zboží do prodejny v Palackého ulici a zloděj využil chvilku nepozornosti a z kabiny sebral cenné věci a hotovost. Strážníci museli opakovaně řešit dopravu v okolí koupaliště v Maškově zahradě, zejména ve dnech tropických teplot.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.