Vyšlo třetí číslo Od Ještěda k Troskám pro tento rok

0

Sborník Od Ještěda k Troskám (OJKT) pravidelně přináší řadu zajímavých vlastivědných článků z Českého ráje a Podještědí. A nejinak je tomu u třetího letošního čísla, které vyšlo nedávno.
Jeden z hlavních článků přináší informace o památkové rezervaci Trávníky v Železném Brodě. Studie Ladislava Futtery pojednává o rozsáhlé akci na podporu připojení Horní a Dolní Lužice k Československu, kterou v roce 1945 organizoval v Mnichově Hradišti a okolí Jaroslav Plch, vedoucí tamější městské knihovny. Z dalších článků ještě uveďme, že Iva Pekrtová (dříve Procházková) se zabývá vývojem zámecké zahrady v Mnichově Hradišti. Karel Hubač připomíná činnost architekta a stavitele Ladislava Čapka, rodáka z Veselé u Mnichova Hradiště. Milená Roudná popisuje významné stromy a s nimi spojené sakrální památky nejen na území Českého ráje. Eva Kordová připomíná význam Hany Maierové. Rubrika Ze starých čísel přináší popis bojů prusko-rakouské války u Kosti a u Svijan. A závěrem v rámci recenzí jsou představeny tři poslední publikační výstupy Muzea Českého ráje v Turnově.
Časopis má od tohoto roku nový grafický kabát a drží rozsah 80 stran. Přestože je regionální časopis celobarevný a na křídovém papíře, tak stále zůstává cena pouhých 50 Kč. Časopis je v Turnově k dostání např. v knihovně na vlakovém nádraží (U Nádraží 1 296, Turnov II), v trafice U Vildy (ulice Skálova, Turnov I) nebo v knihkupectví pana Bartůňka (5. května 704, Turnov I).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.