ZMĚNA V REŽIMU PARKOVÁNÍ V NÁDRAŽNÍ ULICI, JAK TO VIDÍ ZDEJŠÍ OBCHODNÍCI A JAK TO VIDÍ OBČANÉ? (VIDEO)

1

Se začátkem tohoto roku byly zprovozněny parkovací automaty v Nádražní ulici. Jak se tato změna promítla do života této části města po dvou týdnech? Zásadně. V uplynulých letech zde nebylo možné přes den zaparkovat, některá auta tu byla odstavena celoročně. To nyní neplatí. Auta zdejších obyvatel a prodavaček z obchodů se nicméně posunula do sídliště a na neplacené parkoviště u terminálu, kde začíná být ve všedních dnech hodně těsno. To je jeden z větších negativních dopadů a možná do budoucna hlavní spouštěč myšlenek na výstavbu parkovacích stání na střeše terminálu, nebo zázraku v podobě vykoupení bývalých uhelných skladů městem.

„Z mého pohledu se původní přání, a to zajistit větší obměnu vozidel v zálivech v Nádražní ulici, splnilo. Za první čtyři dny jsme vybrali 252 parkovacích lístků, což jsme ani nečekali, protože z počátku to bylo opravdu volnější, a když jsme řidiče kontrolovali, tak vše probíhalo jen formou domluvy,“ přibližuje velitel městské policie Luboš Trucka. Nyní již pomalu přichází doba, kdy budou strážníci důslednější, s domluvou a požadavkem na zaplacení parkovného už mohou přicházet i pokuty. Ty mohou být až do výše 1.000 Kč.
„Myslím, že poplatek za hodinové stání je na té nejnižší úrovni, přiznám se, že nejsem přítelem parkovacích hodin na půlhodinu zdarma, protože vím ze zkušenosti z měst, kde to mají zavedeno, že to lidé dost zneužívají,“ dodává velitel městské policie k návrhům, které čas od času v Turnově zaznívají.

Parkování v Nádražní ulici je placené v úseku od „hodin“ po supermarket Billa, včetně parkoviště před bývalým Drahstavem. Ulice je osazena parkovacími automaty na obou stranách, za hodinové stání zaplatíte 5 Kč, za celodenní 20 Kč. Poplatek za parkování v Nádražní ulici musíte zaplatit ve všedních dnech od pondělí do pátku od 8.00 do 16.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

1 komentář

  1. To byl zase nápad! Od zavedeni parkovného v nádražní ulici už se u našeho paneláku nedá zaparkovat vůbec. Jako by nestačilo, že zde parkují zákazníci Billy a pacienti dvou ordinací lékařů. Teď k tomu přibyla auta, která tu stojí celý den.
    ….A máme podle radních parkovat kde?!!!

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.