Vstup na památky zdarma

0

Národní památkový ústav si letos připomíná 20 let své existence. Je odbornou organizací památkové péče, má statut výzkumné organizace, přispívá k ochraně a obnově památek, a to nejen těch, které sám spravuje. Patří mezi nejvýznamnější kulturní instituce v zemi. Vznikl 1. ledna 2003 sloučením Státního ústavu památkové péče a Státních památkových ústavů působících v krajích.
V rámci tohoto výročí budou mít všechny děti, kterým ještě nebylo 18 let, o víkendu 22.–23. dubna, jenž bezprostředně následuje po Mezinárodním dni památek, vstupné na prohlídky zdarma. Stejná akce se bude opakovat na Mezinárodní den dětí 1. června. Výjimkou jsou o nadcházejícím víkendu kastelánské prohlídky na hradě Grabštejně, které nejsou určeny dětským návštěvníkům a kde je vstupné jednotné pro všechny zájemce. Shodně tak se platí vstupné na sobotním setkání automobilových veteránů v sychrovském parku, ovšem s tím, že ti, kteří navštíví sychrovský zámek, vstup na setkání veteránů neplatí.
Plánované akce na objektech naleznete zde https://www.npu.cz/cs/ups-sychrov/prehled-kulturnich-akci
(Zdroj: Národní památkový ústav, územní památková správa na Sychrově, který je jedním ze čtyř pracovišť zabývajících se správou objektů v péči NPÚ.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.