Vláda prodloužila nouzový stav do 30. dubna 2020

0

Vláda vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) nouzový stav. Nouzový stav byl vyhlášen na dobu 30 dní od 12. března. Schválením parlamentu je nouzový stav prodloužen do 30. dubna 2020.

V pondělí 6. dubna 2020 byla přijata nová opatření v souvislosti s nouzovým stavem:
* Od 7. dubna se umožňuje provozovat individuální venkovní sporty. Dále je možné vykonávat venkovní sportovní aktivity bez ochranných prostředků dýchacích cest, pokud je dodržena bezpečná vzdálenost mezi osobami nejméně 2 metry.
* Od 7. dubna se rozšiřuje výjimka ze zákazu maloobchodního prodeje a prodeje v provozovnách stanovená dne 12. března na sběrny a výkupy surovin a kompostárny.
* Od 9. dubna od 00.00 hod. se rozšiřuje výjimka ze zákazu maloobchodního prodeje a prodeje na provozovny hobbymarketů a prodejny a servisy jízdních kol.
* Od 9. dubna od 00.00 hod se nařizuje všem provozovnám s udělenou výjimkou zajistit u vchodů dezinfekční prostředky a ochranné rukavice, což nově neplatí pouze pro potraviny ale již pro všechny otevřené provozovny.

Všichni zákazníci v otevřených provozovnách musí dodržovat hygienickou vzdálenost dva metry mezi jednotlivými osobami. Provozovny jsou také povinny vyvěsit informační letáky s novými mimořádnými opatřeními, které budou ke stažení na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.
Dále dojde ke změně možnosti výjezdu z území České republiky. Bude možné, aby všechny osoby mohly vyjet do zahraničí za účelem nezbytně nutné cesty. Při návratu na území České republiky bude povinně této osobě nařízena domácí karanténa v délce 14 dnů.
(Zdroj: www.koronavirus.mzcr.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.