Víkendovým pozvánkám dominuje páteční Muzejní noc

0

V pátek koncert na Sychrově a Muzejní noc – navštívit můžete kromě muzea ještě hvězdárnu, Dlaskův statek a Dům přírody v Dolánkách. V sobotu dětské rybářské závody, znovuotevření kavárny KUS na Střelnici, v neděli tvůrčí dílna v knihovně. Kultura je zase pomalu zpátky!

Pátek 18. června
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: OPERA RUSALKA. Akce pod širým nebem se koná za každého počasí, začátek má ve 20.00 hodin.
* TURNOVSKÁ MUZEJNÍ NOC 2021. Program bude probíhat v Muzeu Českého ráje ve Skálově ulici, na Dlaskově statku, na hvězdárně na Vrchhůře a v Domě přírody v Dolánkách. Vstup zdarma do všech prostor.
Muzeum Českého ráje:
* 17.00–22.00 Animační program s horolezeckou tematikou – vázaní uzlů, slackline, hrací průvodce po horolezecké expozici (lektorka Iveta Matoušová).
* 17.00–22.00 Animační program k výstavě Na poslední cestě… – výroba ochranných amuletů, interaktivní program Šibenice a Strom života.
* 17.00–22.00 Noční honba za pokladem – akční program s mineralogickou tematikou (Jan Bubal).
* 17.30 Komentovaná prohlídka výstavy Na poslední cestě… ve výstavním sále a Kamenářském domě (Jan Prostředník, Pavel Jakubec).
* 18.30 O nemocech a zraněních od pravěku do současnosti diagnostikovaných na kosterních nálezech promluví náš přední antropolog Vítězslav Kuželka. Představí unikátní exponáty z antropologické sbírky Národního muzea.
* 20.00 Mineralogie-geologie – netradiční prohlídka stálé expozice.
* 21.00 Komentovaná prohlídka výstavy Na poslední cestě… ve výstavním sále (Jiří Zoul Sajbt, Roman Sirovátka).
* 22.00 Komentovaná prohlídka výstavy Na poslední cestě… v Kamenářském domě (Jan Prostředník, Pavel Jakubec).
* 22.30 Mineralogie-geologie – netradiční prohlídka stálé expozice (Jan Bubal).
Dlaskův statek v Dolánkách
* Expozice otevřena do 24.00 hod. Expozice „Kolovrátek, stav i jehla“ – komentované prohlídky.
Hvězdárna Turnov
Pozorování oblohy, projekce filmů s hvězdářskou tematikou ad. (17.00–24.00 hod.).
Dům přírody v Dolánkách
* Expozice o Českém ráji; putovní výstava „Vlk náš staronový soused“ (společná výstava AOPK ČR, České zemědělské univerzity v Praze a Senckenbergova muzea v Görlitz) Otevřeno 17.00–24.00 hod.

Sobota 19. června
* DĚTSKÉ RYBÁŘSKÉ ZÁVODY na Jizeře u turnovského autobusového nádraží. Závody jsou určeny pro děti do 15 let s doprovodem dospělého. Prezentace od 7.30 hodin, vlastní soutěž probíhá od 8.00 do 11.00 hodin. Pořádá Český rybářský svaz, MO Turnov. Více na www.crsmoturnov.cz.
* ZNOVUOTEVŘENÍ KAVÁRNY KUS na Střelnici. Otevřeno bude od 15.00 hodin, od 17.00 hodin je připraven hudební program v podobě elektro swingu, o který se postarají James Wing a DJ Sali.

Neděle 20. června
* DÍLNA KAMÍNKOVÁ A ARANŽOVACÍ. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi je první v tomto roce. Na děti se těší lektorky Eva, Simona, Šárka a Veronika. Dětské oddělení turnovské knihovny nebo terasa, začátek v 10.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.