Víkendovým pozvánkám dominuje fotbal ve všech podobách, je tu ale i festiválek na Pohoři

0

Z kultury je to především páteční klauniáda před Střelnicí, večerní akce v areálu Pivovaru Rohozec, v sobotu potom příjemný hudební festiválek na Pohoři s písněmi Zuzany Navarové a Waldemara Matušky. Sobota bude však hlavně sportovní: Na fotbalovém stadionu v Sedmihorkách pořádají benefici za účasti známých tváří, v Přepeřích otevírají nový fotbalový stadion. A ještě v neděli divizní Turnov hraje na svém hřišti první kolo poháru!

Pátek 3. srpna
* SQUADRA SUA – BOMBEROS. Hasičská groteska a ohnivý pouliční slapstick o třech klaunech, kterým velí hlavně voda a hrdinské heslo „Bližnímu ku pomoci“. Rodinné představení pro všechny, kdo kdy chtěli být hasičem. Turnovské léto, divadelní představení. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstup zdarma.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY: GORALE (ČECHOMOR REVIVAL) & ROUDEN BAND. Koncert v areálu Pivovaru Rohozec od 20.30 hodin.

Sobota 4. srpna
* 11. POHOŘ OPEN AIR 2018. Dětský, divadelní a hudební festival na návsi na Pohoři mezi Olešnicí a Kacanovy. Divadlo Rudy Hancvencla, Funny Grass – bluegrass, Falafel – písně Zuzany Navarové v podání manželů Tomášových a Faltusových, Waldovy Matušky. Vstupné 100 Kč, pořádají Radosti. Začátek v 16.00 hodin.
* THE CURE – KISS ME, KISS ME, KISS, ME. Nahrávka z roku 1987 pro kapelu znamenala průlom do žebříčků a hitparád. Turnovské léto, poslechový večer. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstup zdarma.

Sobota 4. a neděle 5. srpna
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: OD MIKULÁŠE K MIKULÁŠI. Hrané kostýmované prohlídky (www.zamek-hrubyrohozec.cz).
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: ČERTI NA TROSKÁCH. Ukázky pekelných řemesel, čertovské divadlo, tance u pekelných ohňů, kejklíři z pekel, čertovská kapela a jarmark v předhradí. Od 10.00 do 17.00 hodin. Vstupné: plné 120 Kč, snížené 80 Kč, rodinné 270 Kč.

Sportovní pozvánky:

Sobota 4. srpna
* BENEFICE PRO VIKTORKU A TEREZKU. Koná se v areálu FK Sedmihorky. Akce si klade za cíl vybrat finanční prostředky na nákladnou léčbu dcer členů fotbalového klubu.
– 11.00 otevření areálu.
– 14.00 charitativní zápas: Legendy FK Sedmihorky vs. Real Top Praha, jehož barvy hájí mj. moderátor Jaromír Bosák, herec Ondřej Hampl, kuchař Jiří Babica či hokejisté Pavelec, Mrázek a Plekanec nebo fotbalový exligista a expert Luděk Zelenka.
V podvečer se pak uskuteční série koncertů, vystoupí turnovské kapely Nothingham a Hitmakers či mladoboleslavská skupina Seven.
Bohatý doprovodný program malé (skákací hrad, střelnice) i pro dospělé (soutěže o ceny, autogramiáda).
Vstupné: Celodenní vstupné je 50 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma.
* SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ RTW ARENY V PŘEPEŘÍCH. Zahájení akce ve 13.00 hodin zápasem FK Přepeře B, C vers. FK Pěnčín, utkání dětí z přípravky, od 17.00 hlavní program: fotbalové utkání FK Přepeře – AC Sparta. Pokus o překonání rekordu ve fotbalovém žonglování – Jan Skorkovský.

 

 

 


Neděle 5. srpna

FOTBAL / I. kolo MOL CUPU: FK Turnov – SK Polaban Nymburk. Začátek v 17.00 hodin.

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.