DEFINITIVNÍ TEČKA ZA HOKEJOVOU SEZONOU

0

Slavnostními chvílemi se prvním dubnovým víkendem prolínalo i sportovní dění na ledové ploše ZS Ludvíka Koška. Hlavní náplní sobotního programu (2. dubna) byl hokejový turnaj družstev žáků 4. tříd, hraný jako MEMORIÁL LUDVÍKA KOŠKA. Ve skupině A se vedle HC Turnov 1931 představili ještě Black Panters Jonsdorf z družebního města v Německu a sousedé z HC Jičín. Skupina B se hrála ve složení: HC Buldoci Neratovice, HC Dvůr Králové n. L. a Stadion Nový Bydžov. Z celkového prvenství se nakonec radovali mladíci z Jičína, domácí svěřenci trenérů Radka Kopeckého a Davida Karáska obsadili v silné konkurenci pěkné 4. místo.

Večer na turnovském ledu patřil účastníku krajské ligy mužů HC Turnov 1931, proti němuž se postavila stará garda Bílých Tygrů z Liberce v čele s trenérem Vítězslavem Jankových. Vyrovnaný exhibiční duel rozhodli až v závěru hosté, v jejichž řadách nastoupili např. Musil, Plodek, Pletka, Víšek a další exligoví borci s věkem nad 35 let. „Hrálo se dle pravidel starých gard, tedy za faul nájezd a výsledek 8:10 opravdu nikdo neřešil. Zahráli si všichni hráči našeho kádru. Bezkontaktní hra měla spád a divákům se musela líbit, stejně jako všem aktérům společné improvizované pozápasové posezení v jedné z kabin,“ přiblížil manažer HCT Jágr starší. 

Víkendové hokejové hody, ale vlastně i celou historickou první sezonu na zimním stadionu, uzavřelo nedělní měření sil turnovských juniorů s novobydžovskými vrstevníky. Ti projevili větší herní vyzrálost a pár minut před koncem vedli vysokým rozdílem 16:8, ovšem ani v tomto případě nebyl konečný výsledek tím nejdůležitějším. Pro zjevnou radost z hokeje, jsme jej proto po uzávěrce TvA neřešili ani my…

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.