Víkendové pozvánky aneb všechny cesty vedou na Malou Skálu!

0
Od pátku do neděle je v Malé Skále připraven program v rámci otevírání Jizery, hlavně v sobotu před polednem a v neděli odpoledne můžete závodit s kočárky. V neděli potom se v této obci uskuteční mimořádná akce v podobě odhalení památníku Čestmíru Šikolovi, o víkendu se ale konají i další akce:
 
Pátek 11. dubna
* NEZNÁMÉ KRONIKY aneb Čtení o životě v Tatobitech v devatenáctém století a později. Salonek restaurace U Studničků v Tatobitech od 19.00 hodin. Na besedu zve Občanské sdružení Dědina.
* PODKRKONOŠSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR. Sedmdesátičlenné amatérské těleso působí v Semilech a širším okolí. Věnuje se hudbě od 17. do 20. století a nevyhýbá se ani stylům mimo tzv. „vážnou hudbu“. KC Střelnice, začátek v 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 90 Kč, na místě 110 Kč.
 
Pátek 11. až neděle 13. dubna
* TRADIČNÍ ODEMYKÁNÍ JIZERY na Žluté Plovárně v Malé Skále, doplněné bohatým programem.
 
Sobota 12. dubna
* O MEDVĚDU ONDŘEJOVI. Známá a oblíbená pohádka o chytrém Ondřejovi, který v převleku za medvěda najde svou milovanou princeznu. Hraje Divadelní společnost Julie Jurištové. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* PŘIJĎTE SI POHRÁT S ŘEMESLY. Turnovští skauti připravili první letošní akci pro veřejnost nazvanou Hrajeme si s řemesly. Akce probíhá od 13.00 do 17.00 hodin na skautském ostrově (dopravní hřiště), kde si každý může vyrobit nejen velikonoční ozdoby či pomlázky. Můžete si vyzkoušet drátování, pletení pomlázek, modrotisk, výrobu vlastní svíčky a mnoho dalších činností. Více na www.scouting.turnov.org
* WOHNOUT UNPLUGGED. Koncert známé kapely. Městské divadlo, začátek ve 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 190 Kč, na místě 240 Kč.

Sobota 12. a neděle 13. dubna
* HRAD ROTŠTEJN. Slavnosti Dne Země. Přijďte s námi oslavit Den Země netradičně. Budete se starat o hradní zahrádku. Hradní bylinková zahrádka na Rotštejně je sice malá, ale najít zde můžeme zajímavé druhy léčivých bylin i koření. Přijďte ji osázet. Oslavíte tak netradičně Den Země. Pro sběratele je nachystáno příležitostné razítko. V případě deštivého počasí zůstane hrad uzavřen a akce proběhne v náhradním termínu.
* VELIKONOČNÍ TRHY NA ČESTNÉM DVOŘE ZÁMKU SYCHROV, po oba dny vždy od 09.00 do 16.00 hodin. Tradiční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tradičního zboží a bohatým programem  folklorních souborů – Krkonošský Horal,  Šafrán, žonglérem Vojtou a loutkovým divadlem TOY MACHINE Vstupné dospělí 50 Kč, děti 30 Kč.

 
Neděle 13. dubna
* VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ – tvořivá výtvarná dílna pro rodiče s dětmi. Děti si společně s rodiči pod vedením zkušené lektorky Anety Novotné vyrobí velikonoční ozdoby a pomlázky. Dětské oddělení knihovny A. Marka, začátek v 10.00 hodin.
* NA MALÉ SKÁLE ODHALÍ PAMÁTNÍK ČESTMÍRU ŠIKOLOVI. V neděli 13. dubna uplyne 70 let od doby, kdy úspěšná paravýsadková skupina Clay, s vysílačkou Eva, započala svou odbojovou činnost v období 2. světové války.

Servis podrobně ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.