TALENTCENTRUM PODPORUJE A ROZVÍJÍ NADANÉ ŽÁKY

0

T-Centrum organizuje vzdělávací programy pro žáky od 2. ročníku základních škol i pro studenty středních škol. V současnosti spolupracuje na vzdělávacím projektu dotovaném MŠMT s TU v Liberci, Střediskem TOPTEC  AV ČR a firmou Mahle Behr Mnichovo Hradiště. V minulém i letošním roce jsme získali grant z dotačního programu Odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Libereckého kraje.  Jsme součástí celostátní sítě talentcenter. V září se již počtvrté otevřou ve Vzdělávacím centru Turnov workshopy pro nadané děti různých věkových kategorií. I letos jsme pro ně připravili pestrou nabídku vzdělávacích programů, které formou hry a praktických cvičení seznamují děti se základy přírodních věd a rozvíjejí jejich jazykové a matematické dovednosti.

Žáci si zdokonalují logické myšlení, poznávají vlastníma rukama fyzikální zákony, experimentují v laboratoři, učí se správně mluvit a psát, programují ad. Získávají mnoho dalších dovedností, na které ve školním vzdělávacím programu nezbývá čas nebo se nedají realizovat ve velkém počtu. U nás se scházejí opravdoví zájemci, které baví dělat pokusy, mikroskopovat, psát básně nebo povídky a programovat piškvorky. Pracují v malé skupině, navzájem si pomáhají a objevují. Stávají se vědci a motivuje je to k dalšímu poznávání a rozvoji, což je naším hlavním cílem.
 
Vzdělávací programy probíhají většinou jednou měsíčně ve čtvrtek v budově a laboratořích gymnázia a trvají dvě vyučovací hodiny. Vedou je zkušení lektoři a odborníci z praxe. Ptáte se, jak se k nám mohou vaše děti přidat? Nadané žáky doporučují třídní učitelé základních škol, nebo je k nám přihlásí sami rodiče, když zjistí u svého dítěte nadání a zájem.

Jestliže vaše dítě ještě neví, který program by ho zajímal nejvíce, může si různé programy vyzkoušet na příměstském táboře „Objev v sobě badatele“, který se koná od 15. do 19. srpna 2016. Přijďte se s námi seznámit. Kromě tábora organizujeme ještě další akce, jako jsou exkurze, víkendové pobyty a návštěvy iQLANDIE.

Více informací  a seznam nabízených programů najdete na našich webových stránkách www.vctu.cz/t-centrum. Potřebujete-li poradit, volejte na tel. 734 570  273 nebo pište na e-mail: stara@vctu.cz.
Jaroslava Dudková, Vzdělávací centrum Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.