Víkendové pozvánky

0

V pátek a v sobotu se v Česku konají volby do Evropského parlamentu (ZDE) a v Turnově také Staročeské řemeslnické trhy (ZDE), které se po roce vrací do areálu muzea a do parku u letního kina. Jinak je tradičně tento víkend na konci května přímo nabitý akcemi – studentský hudební festival, noc kostelů, oslavy výročí železnice, den koní, benefice pro postiženou dívku ad.

Pátek 24. května
* ČAJÁČ 2019. Tradiční studentský minifestiválek od 18.30 hodin v sokolovně v Mašově na návsi. Účinkují: Nothingham, Nikolas Bitkovskij, Snap Call, The Peanuts, DJ Getyor. Vstupné 90, na místě 100 Kč.
* NOC KOSTELŮ v Tatobitech v kostele sv. Vavřince. Noc kostelů je celorepubliková akce. V letošním ročníku je přihlášeno 1 409 kostelů a modliteben. Je to večer, který otevírá vzácná posvátná místa v celé naší zemi. Začátek v 18.00 hodin, připraveno je povídání o církevním životě v Tatobitech, na kostelní varhany zahraje prof. Radek Rejšek.
* NOC KOSTELŮ NA VALDŠTEJNĚ. Celorepubliková akce, k níž se kaple sv. Jana Nepomuckého na Valdštejně opět připojuje zajímavým hudebním programem a netradiční prohlídkou. Letos bude vzácným hostem operní pěvkyně a sopranistka Iveta Hejduková. V hradní kapli vystoupí v doprovodu klavíristy Vladimíra Kořána. Hrad Valdštejn od 19.00 do 21.30 hodin.
* BIGBÍTEK. Do kavárny KUS se vrátí také přední revivalová kapela hrající „poctivý“ český bigbeat. Malá (domácí) scéna. Kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 25. května
* 160. VÝROČÍ ŽELEZNIČNÍ TRATI PARDUBICE – LIBEREC. Spojeno s Rychnovskými slavnostmi. Jízdy parního vlaku mezi Turnovem – Rychnovem u Jablonce n. N. a Jeřmanicemi. Parní vlak odjíždí z Turnova v 7.45 hodin. Podrobnosti na www.3100134.cz.
* EVROPSKÝ DEN CHRÁNĚNÝCH ÚZEMÍ. Exkurze s odborným výkladem do PR Plakánek v CHKO Český ráj a představení jeho hodnot. Pořádá Dům Přírody v Dolánkách. PR Plakánek u Kosti (sraz u vstupu do údolí u hradu Kost) od 10.00 do 13.00 hodin.
* DEN KONÍ V ČESKÉM RÁJI – od 13.00 hodin na farmě Dvůr Borčice ve Všeni. Bohatý program, svezení dětí na koních, občerstvení zajištěno. Srdečně zvou pořadatelé – Jezdecký spolek Dvůr Borčice společně s Regionální agrární radou pod záštitou Libereckého kraje.
* ROVENSKÉ ZVONY. Restaurace Na Týně v Rovensku pod Troskami od 19.00 hodin. Zahrají BigBand Turnov a Ears thru years. Doprovodný program: promítání fotografií z cesty kanadským národním parkem. Vstupné 100 Kč.

Sobota 25. a neděle 26. května
* STAROČESKÉ ŘEMESLNICKÉ TRHY 2019. Park u letního kina a areál Muzea Českého ráje v Turnově.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: POHÁDKOVÝ PARK. Víkend pro rodiče s dětmi – procházka zámeckým parkem, kde na stanovištích čekají pohádkové bytosti a děti musí plnit úkoly a sbírat razítka. Každé dítě dostane na závěr Glejt pana knížete a odměnu! Viz www.zamek-sychrov.cz.

Neděle 26. května
* HRAD VALDŠTEJN: VARHANNÍ KONCERT ZDEŇKY NEČESANÉ A JEJÍCH ŽÁKŮ. Po třech letech se na Valdštejn opět vrací Zdeňka Nečesaná, vedoucí varhanního oddělení ZUŠ z Mladé Boleslavi. V kapli sv. Jana Nepomuckého vystoupí v doprovodu svých bývalých žáků, nyní úspěšných absolventů mladoboleslavské umělecké školy. Začátek ve 14.00 hodin.

Sportovní pozvánky:

Sobota 25. května
* BENEFICE PRO NIKOLKU. Obec Rádlo pořádá v areálu místního TJ Sokol Rádlo Benefici pro hendikepovanou Nikolku se začátkem od 10.00 hodin. V dopoledním fotbalovém turnaji se utkají žáci Slovanu Liberec, FK Jablonec, Sokola Doubí a Rádla. V následném dvojutkání se proti gardám Jistebska a Kokonína postaví od 13.00 hodin tým známých osobností a sportovců – REAL TOP Praha. V programu dále vystoupí turnovské mažoretky All Stars a tanečnice pole-dance Jitka Sitová. Následuje autogramiáda, dražba dresu Davida Lafaty a taneční zábava s hudební skupinou Ágnes.
* FOTBAL / divize: FK Přepeře – Čáslav (10.30), KP: Sedmihorky – Hrádek n. N. (17.00)., I. B třída: Přepeře B – Lučany (14.00), Pěnčín – Cvikov (17.00), Semilsko-OP: Mírová – Studenec (17.00).

Neděle 26. května
* FOTBAL / Semilsko-OS: Rovensko B – Kruh (17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.