Víkendové pozvánky

0

V sobotu dvě školní akce – v ZŠ ve Skálově a v Žižkově ulici, pouť na Valdštejně, Pohádkový les v Rovensku pod Troskami s jízdou parního vlaku, Festival svobody v Kacanovech, fitness závody v Příšovicích…

Pátek 17. května
* HITMAKERS. V březnu letošního roku trojice rockerů natočila videoklip k písni Blbej den, který se natáčel v prostorách Střelnice. A na co se můžete těšit? Na vlastní rockovou tvorbu z již vydaných alb Láska jak trám a Světlo zůstane v nás. Ale i na písně z nového alba. Malá (domácí) scéna. Kavárna KUS od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 18. května
* ŠKOLA HROU – ZA SVOBOD(O)U! ZŠ Skálova srdečně zve zájemce na zábavné dopoledne. Soutěže, hry, hudební vystoupení, prohlídka věže a školy, občerstvení. ZŠ Skálova od 9.00 do 13.00 hodin.
* TRADIČNÍ ŠKOLNÍ JARMARK NA ŽIŽKOVCE. Děti a učitelé ze Žižkovky srdečně zvou nejen všechny rodiče, prarodiče, kamarády, ale i ostatní zájemce na již tradiční ŠKOLNÍ JARMARK od 9.00 hodin ve školní zahradě a v prostorách školy. Hlavním bodem programu je školní akademie, na které vystoupí žáci a hosté. V doprovodných programech jsou připraveny soutěže pro děti, tombola, skákací hrad, stánky s výrobky dětí.
* VALDŠTEJNSKÁ POUŤ. Tradiční valdštejnská pouť zve popáté opět k návštěvě. Na hradě bude pro návštěvníky připraven kulturní a zábavný program, v předhradí pak stánky s řemeslnými výrobky a regionálními produkty. Od 15.00 hodin bude v kapli sv. Jana Nepomuckého sloužena mše svatá. Nebude chybět ani koncert dvorního valdštejnského varhaníka Radka Rejška. Areál hradu od 9.30 do 17.00 hodin.
* POHÁDKOVÝ LES V ROVENSKU POD TROSKAMI. 29. ročník putování Boreckými skalami proměněnými v pohádkovou říši. Start tradičně v Boreckých skalách nad městem, doba trvání od 12.00 do 15.30 hod. Na Pohádkový les je vypraven parní vlak z Turnova do Rovenska v 10.42, 13.12 a 15.18 hod. Zpět pojede vlak z Rovenska do Turnova ve 12.13, 14.13 a 16.37 hod.
* 13. FESTIVAL SVOBODY. Louka pod tibetským altánem v Kacanovech. Vystoupí: Ovčie Kiahne, Funk Corporation, Trio Romano, Vsteklý sígři, Makule, Tamdoletma, Black Buřiňos. Začátek v 15.00 hodin, konec nad nedělním ránem. V rámci festivalu bude probíhat bazárek oblečení pro potřeby klientů Domova sv. Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou. Sem bude směrován i výtěžek festivalu.

Sportovní pozvánky:

Sobota 18. května
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Frýdlant (17.00), Semilsko-OS: Tatobity – Košťálov C (17.00).
* FITNESS ZÁVODY O POHÁR OBCE PŘÍŠOVICE. Obec spolu s TJ Sokol Příšovice pořádají 4. ročník běžeckých a in-line závodů pro děti a širokou sportovní veřejnost u areálu ZŠ Příšovice. Začátek akce je ve 12.00 hod, start závodů od 13.00 hod. Vyvrcholením akce je pětikilometrový běh kolem Velkého Písečáku.
Přijďte s dětmi strávit příjemné odpoledne a zasoutěžit si s námi. Všichni jste srdečně vítáni. Občerstvení zajištěno. Propozice závodů: www.prisovice.cz. Přihlášky účastníků na místě do 12.45 hod. nebo na www.sportchallenge.cz.

Neděle 19. května
* FOTBAL / Jablonecko-OP: M. Skála – Lučany B, Jenišovice B – Tanvald, Semilsko-OS: Přepeře C – Rovensko B (vše 17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.