Víkendové pozvánky

0

Bohemian Rhapsody budete moci zažít naživo v pátek večer v Pěnčíně. V sobotu se koná již 28. ročník cesty lesem pohádek na Všeni, v neděli třeba dopolední dílna pro děti v knihovně. Ze sportu poslední zápas této sezony házenkářek, hraje se samozřejmě fotbal…

Pátek 10. května
* QUEENIE. Jedna z nejuznávanějších tribute band legendárních Queen! Zažijte Bohemian Rhapsody naživo. Jako předkapela vystoupí jičínsko-turnovské seskupení THE BEATLES VETERAN CLUB, takže na své si přijdou i milovníci legendární liverpoolské čtveřice. KD Pěnčín od 20.30 hodin. Sál bude otevřen od 19.00 hodin.

Sobota 11. května
* 28. ROČNÍK CESTY LESEM POHÁDEK – pochod pohádkovým lesem v délce 7 km v okolí Všeně, trasa pro kočárky v délce 4 km. Start hřiště Kopanina na Všeni a od základní školy na Všeni od 9.00 do 11.00 hodin. Cíl na hřiště Kopanina.
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: Cesta kolem světa s Willy Fogem. Zábavný rodinný den v parku. Více na www.zamek-hrubyrohozec.cz.
* VESECKÝ KOŠT VÍN. Řízená degustace pod taktovkou zkušeného sommeliera. Sokolovna ve Vesci (Mírová pod Kozákovem) od 16.30 hodin. Od 19.00 hodin živá hudba a další doprovodné akce. Vstupné 350 Kč, vstupenky a další info na e-mailu: h.kocour@seznam.cz, tel. 737 113 816.

Neděle 12. května
* DÍLNA DÁREČKOVÁ, KYTIČKOVÁ A TISKAŘSKÁ. Dárečky pro maminky k svátku matek, doplněné výrobou kytiček, přání a šperků. Lektorky Eva Šrajerová, Simona Bakešová a Lenka Bendáková se těší hlavně na společné tvoření tatínků s dětmi. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
* MONETOVY LEKNÍNY – MAGIE SVĚTLA A VODY. Fascinující putování po mistrovských dílech Clauda Moneta přináší snímek Monetovy lekníny – magie vody a světla. Co inspirovalo génia a bezpochyby největší jméno impresionismu k sérii obrazů leknínů? Cestu za dokonalým zachycením neopakovatelného okamžiku přibližuje Ross King, jeden z předních odborníků na Monetovo dílo. Dokumentární snímek. Kino Sféra od 17.00 hodin. Vstupné 130 Kč, 115 Kč.
* SYNAGOGA TURNOV: ŽIDOVSKÉ HOUSLE KLASICKÉHO REPERTOÁRU. Prvním koncertem letošní sezony v turnovské synagoze bude vystoupení půvabné houslistky Jany Kubánkové. Program bude založen na prezentaci děl židovských autorů pro klasické sólové housle. Houslistku na klavír doprovodí známý turnovský klavírista a skladatel Martin Hybler. Vstupné 100 Kč, začátek v 17.00 hodin.

Sportovní pozvánky

Sobota 11. května
* HÁZENÁ, II. liga žen: TJ Turnov – DHK Pardubice. Sportovní hala TJ od 10.30 hodin. Poslední zápas sezony.
* FOTBAL / divize: FK Přepeře – Kolín (10.30), KP: Rovensko – Č. Lípa (17.00), I. A třída: Jenišovice – Mimoň (17.00), I. B třída: Přepeře B – Mimoň, Pěnčín – Dubá (14.00), Semilsko-OP: Mírová – Stružinec (17.00).

Neděle 12. května
* FOTBAL / Semilsko-OS: Rovensko B – Tatobity (17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.