Víkendové pozvánky

0

Dnes večer koncert před Střelnicí a divadlo na Valdštejně, v sobotu hudební festival v Dolánkách a dny lidové architektury na Dlaskově statku, Trosky budou pleněny švédským vojskem. V neděli klezmer kapela v synagoze. A také akce Turnovského léta – jízdy parního vlaku, muzejní dílny, loutkáři na statku ad. – viz ZDE.

Pátek 20. července
* JARRET. Indierocková nebo folkrocková skupina z Liberce, která svou stylovou nezařaditelností přivádí kritiku k šílenství. Turnovské léto, koncert. Před KC Střelnice od 19 hodin. Vstup zdarma.
* GEISSLERS HOFCOMOEDIANTEN – VALDŠTEJN. Prvním představením v rámci divadelních podvečerů na Valdštejně bude „hospodsko-šarvátkové politikum“ Valdštejn v podání profesionálního divadelního souboru „Geisslers Hofcomoedianten“. Začátek v 19.00 hodin.

Sobota 21. července
* CHUCK BERRY – THE DEFINITIVE COLLECTION. Americký kytarista, zpěvák a skladatel, jeden z předních průkopníků rock´n´rollu a album plné hitů, které vás roztančí. Turnovské léto, poslechový večer. Před KC Střelnice od 19.00 hodin. Vstup zdarma.
* DOLÁNKY 2018. Hudební festival na břehu Jizery. Vystoupí skupiny: Minus 123 minut, Suákata (Kolumbie), Znouzecnost, Echt!, The Scoffers, Manu Destra, Nautica, Tamdoletma, Pól McKárty. Kemp Dolánky od 13.00 hodin. Viz www.festivaldolanky.cz.

Sobota 21. a neděle 22. července
* DNY LIDOVÉ ARCHITEKTURY 2018 NA DLASKOVĚ STATKU V DOLÁNKÁCH. Pro návštěvníky zde připravilo muzeum víkendový program s komentovanými prohlídkami nové stálé expozice Hospodářův rok, která je zaměřena na výroční a agrární obyčeje. V dalším doprovodném programu nebudou chybět ukázky práce vybraných řemeslníků, např. opracování dřeva teslicí, předení na kolovratu, zdobení medového perníku ad. Dlaskův statek tak ožije běžnými činnostmi běžných obyvatel Dlaskova statku. Vstup zdarma.
* HRAD TROSKY: Vyplenění hradu švédským vojskem. Víkend ve znamení třicetileté války – dobývání a vypálení hradu, bitva, mušketýři, souboje, dobové tance, jarmark v předhradí.

Neděle 22. července
* KASCHAUER KLEZMER BAND. Koncert klezmerové kapely z Košic. Synagoga v Krajířově ulici od 18.00 hodin, vstupné 100 Kč.

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.