SOUTĚŽ SVIJANY CUP 2023 (JUNIOR BEER COMPETITION)

0

Ve čtvrtek 21. září se v areálu zámku ve Svijanech pod záštitou prezidenta České barmanské asociace (CBA) Aleše Svojanovského uskutečnil 1. ročník celostátní soutěže žáků středních škol v čepování piva. Akci zorganizoval realizační tým Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy v Turnově pod vedením Štěpánky Chvalové a Lukáše Hnatajka ve spolupráci s Pivovarem Svijany, který byl hlavním sponzorem soutěže.

Soutěžním úkolem bylo předvedení odborných vědomostí a dovedností z oblasti výroby a servisu piva. Po vědomostním testu se účastníci utkali v čepování piva, což zahrnovalo správnou techniku mytí skla a dodržení hygienických zásad, načepování dvakrát 0,3 litru piva Šlik způsobem „na hladinku“ a servis hostovi. Názornou ukázku správného postupu předvedl a okomentoval mistr výčepní Jiří Bittner. Pak už komise ve složení Klára Habrová, manažerka kvality Pivovaru Svijany, Radek Poláček a David Karlík, oba z CBA, hodnotila kromě testu a praktických dovedností i úpravu zevnějšku, komunikaci s hostem a celkový dojem.

A kdo si vedl nejlépe? Z celkem 33 soutěžících si zvláštní cenu za výbornou komunikaci odvezla Tereza Doláková z Hotelové školy Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník, pomyslný bronz získal Leoš Semecký z OHS Turnov, stříbrná příčka patřila Anetě Kohoutkové ze SSŠ Gastronomie z Prahy a vítězkou se stala Aneta Hakalová ze Střední školy Brno, Charbulova.

Všichni soutěžící obdrželi účastnické listy a věcné ceny od sponzorů, tři nejlepší kromě toho ještě poháry a sladkou odměnu v podobě dortu. Domů se vraceli spokojení a bohatší o další nově nabyté znalosti, zkušenosti a dovednosti.
Eva Špínová, OHS Turnov, www.ohsturnov.cz

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.