Víkendové pozvánky

0

…jsou poměrně zajímavé. Už dnes večer v turnovském letním kině koncert kapely Čechomor, v sobotu slaví 700 let Příšovice, konají se Slavnosti piva Rohozec a Slavnosti památné lípy v Tatobitech, strašidelná akce je na Troskách, pod nimi, v kostele v Újezdě pod Troskami, zahraje skupina Nothingham oratorium Jan Křtitel.

Pátek 22. června
* ČECHOMOR. Svitavsko-pražskou hudební skupinu hrající české, moravské, slezské a slovenské lidové písně doprovodí i v Turnově krásná mladá zpěvačka Martina Pártlová. Festival Na Jizeře. Letní kino Turnov od 19.30 hodin.

Sobota 23. června
* BURZA SBĚRATELŮ. Pořádá Klub filatelistů Turnov v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hodin. Burza sběratelů pohlednic, filatelie, mincí a ostatních sběratelských oborů.
* 700 LET PŘÍŠOVIC. Obec Příšovice slaví letos významné výročí – 700 let od první písemné zmínky. Celodenní akce začíná v 10.00 setkáním rodáků v restauraci Jilm. Slavnostní zahájení ve 12.00 hodin.
* 21. SLAVNOSTI PIVA ROHOZEC. Tradiční akce v areálu pivovaru. Vítání léta. Všechna tradiční i netradiční piva. Zábava pro celou rodinu, vratné kelímky, bohaté občerstvení, úschovna jízdních kol. Vstupné 50 Kč. Ve večerních hodinách autobus směr Turnov a Jablonec nad Nisou. Více na www.pivorohozec.cz.
* XII. SLAVNOST LÍPY. Spolek Dědina v Tatobitech srdečně zve všechny občany a přátelé Tatobit na tradiční akci u památné lípy. Začátek ve 14.00 hodin. Program: divadelní scénka tatobitských dětí, trochu málo z pověsti, vyprávění o údržbě lípy, báseň „O lípě“. Celou slavností bude provázet hudba pod vedením Dana Bismilera.
* HRAD TROSKY: STRAŠIDLA NOCI SVATOJÁNSKÉ. Úkolová stezka odvahy pro malé i velké. V předvečer svatého Jána ožívají na Troskách strašidla, která si s odvážnými účastníky změří své síly. Odvážlivci budou po cestě plnit úkoly a na konci je čeká svatojánský poklad. Zájemci si musí napsat o závaznou přihlášku na e-mail: vltavska.sylva@npu.cz. Přiřazení do kategorie se řídí věkem nejmladšího účastníka. Kategorie: 1. Rodiny s malými dětmi (0 – 6 let), 2. Rodiny s dětmi (7 – 10 let), 3. Rodiny s velkými dětmi (11 – 15 let), 4. Dospělí (od 16 let výše). Družstva se registrují v den konání v pokladně hradu během otevírací doby (9.00 – 17.30 hodin). První kategorie startuje v 19.00 hodin.
* IUVENTUS, GAUDE! Koncert dětského pěveckého sboru působícího při ZUŠ v Jablonci nad Nisou. V kapli sv. Jana Nepomuckého na Valdštejně vystoupí více než 60 dětí pod vedením sbormistra Tomáše Pospíšila s programem, se kterým sbor v červenci odlétá na největší sborovou soutěž světa v JAR. Vstupné na koncert dobrovolné, návštěvník platí vstupné do hradu. Začátek v 15.00 hodin.
* NOTHINGHAM – rockové oratorium Jan Křtitel. Koncert duchovní hudby. Kostel sv. Jana Křtitele v Újezdě pod Troskami od 19.00 hodin, vstupné 90 Kč na místě.

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.