Víkendové pozvánky

0

V sobotu Antimony 75 v Rovensku pod Troskami a hudební festival Maloskalská noc v Malé Skále, dny středověké hudby na Troskách, ze sportu mezinárodní závody na kolečkových lyžích v turnovské Zborovské ulici, v neděli divizní fotbal…

Sobota 2. června
* DEN S IZS, OSLAVA 75 LET VÝROČÍ ANTIMONY A 100 LET VZNIKU REPUBLIKY. Město Rovensko pod Troskami ve spolupráci s Aliancí Military Clubs ČR, Čs. obcí legionářskou, Libereckým krajem a dalšími subjekty pořádá u příležitosti 75. výročí paravýsadku Antimony a 100 let vzniku republiky celodenní akci (www.rovensko.cz).
Program:
8.00 zahájení na rovenském náměstí (účast přislíbili hejtman Libereckého kraje Martin Půta a senátor Jaroslav Zeman)
10.00-14.00 fotbalové hřiště – vyhlídkové lety vrtulníkem
14.00 -17.00 akce na náměstí – výstava techniky Armády ČR, Policie ČR, historické vojenské techniky, HZS a SDH Rovensko p. Tr.; v sále radnice výstava ČSLO
15.00-17.00 program na plovárně – Rota Nazdar a SDH Rovensko, airsoftová střelnice, občerstvení
17.00-17.30 ukázka zatčení parašutistů výsadku Antimony na plovárně
18.00 ukončení akce
* MALOSKALSKÁ NOC 2018. 6. ročník hudebního festivalu v Malé Skále mj. přivítá kapely: Žlutý pes s Ondřejem Hejmou, Michal Hrůza s kapelou Hrůzy, Děda Mládek Illegal Band, UDG, Pavel Calta a další. Neckyáda a dětský den na Žluté plovárně od 10.00 hodin, areál festivalu otevřen od 14.00 hodin. Více na www.maloskalskanoc.cz.
* POSEZENÍ S TURNOVSKOU COUNTRY KAPELOU BODLÁK. Pořádají hasiči z Bukoviny u místní hasičské zbrojnice. Začátek v 16.00 hodin. Vstupné 50 Kč.

Sobota 2. a neděle 3. června
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Dny středověké hudby. Víkend plný středověkých písní v podání dobových kapel Bohemian Bards, Gothien a Řemdih. Jarmark v předhradí. Akcí provází hradní šašek Ondřej. Od 10.00 do 17.00 hodin.

Sportovní pozvánky:

Sobota 2. června
FOTBAL / I. B třída: Jenišovice – Pěnčín, Semilsko-OP: Přepeře B – N. Ves B, vše 17.00 hodin.

Sobota 2. a neděle 3. června
* IN LINE ALPINE CUP 2018. Klub lyžařů Turnov pořádá ve dnech 2. a 3. června XI. ročník memoriálu Milana Kopala v in-line slalomu, který se uskuteční po letech, kdy závod probíhal v ulici Jana Palacha, nově ve Zborovské ulici. S tím jsou spojená dopravní omezení a změny v autobusové lince MHD.
Odbor dopravy MěÚ Turnov v souvislosti s konáním této sportovní události upozorňuje na úplnou uzavírku místních komunikací:
* ve Zborovské ulici od křižovatky s ulicí Žižkovou po křižovatku s Lidickou ulicí
* v Terronské ulici od křižovatky s ulicí Zborovskou po křižovatku s ulicí Čapkovou
* v ulici Karla Vika od křižovatky Zborovské po křižovatku s ulicí Lidickou
Uzavírka bude probíhat v termínu od soboty 2. června od 10.00 do 20.00 hodin a v neděli 3. června od 7.00 do 17.00 hodin.

Neděle 3. června
FOTBAL / DIVIZE: FK Turnov – Kratonohy, Semilsko-OS: Přepeře C – Kruh (hř. Pěnčín), Rovensko B – Martinice, vše 17.00 hodin.

KULTURA, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.