Víkendové pozvánky

0

Dnes dvě velké muzikantské akce – festival napříč na Střelnici a premiéra klipu – Payya Matys v Korunním princi a klubu Turn Off. V neděli první adventní koncert a první rozsvěcení vánočního stromu – v Rovensku pod Troskami. A pozor, turnovské kino Sféra kvůli problémům s technikou nejméně do neděle nehraje! Sportovním pozvánkám vévodí prvoligové zápasy volejbalistů.

Pátek 24. listopadu
* PEROKRESBY IVETY KLEINOVÉ. V rámci blížícího se výročí 700 let obce Všeň jste zváni na výstavu všeňské rodačky a výtvarnice Ivety Kleinové. Výstavu zahájí starosta obce Radim Janeček a hudební doprovod obstará Týna Poláková. Přijďte se podívat na romanticky laděné obrázky ze Všeně a blízkého okolí. Vernisáž proběhne od 17.00 hodin v prostorách obecního úřadu ve Všeni. Výstava potrvá do konce dubna 2018. Více na www.vsen.cz.
* NAPŘÍČ. Myšlenkou minifestivalu NAPŘÍČ je spojit zajímavé muzikanty, kteří by se třeba na pódiu nikdy nesetkaly. Tentokrát se můžete těšit na tři hudební bloky. První zahájí písničkářka se silným hlasem a harmonikou Jana Vébrová, na kterou naváže Pája Táboříková, která představí ambiciózní projekt PayaNoia. Dále vystoupí uskupení Něžná noc, v jejímž čele uvidíte textaře a zpěváka Jana Saharu Hedla a zpěvačku Blanku Šrůmovou. Celým večerem vás bude provázet Ondřej Halama. KC Střelnice, velký sál, od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.
* PREMIÉRA KLIPU, BLACK & WHITE PARTY A AFTERPARTY S ŽIVÝM VYSTOUPENÍM – PAYYA MATYS. Mladá zpěvačka Payya Matys vydala svoje první album Ze Stínů, na kterém je jedenáct písní. Sama Payya v rozhovoru pro TvA (ZDE) uvedla, že se v nejbližší době bude věnovat natáčení klipů k písním. Nyní je tu aktuálně podzimní premiéra jednoho z nich, konkrétně k singlu Jin-jang. Chytlavou písničku o protikladech s Payyou zrealizoval Santo Woreal, který je zároveň autorem textu. Můžete se těšit na Black & White party v turnovské restauraci Korunní princ, jejíž součástí bude zmíněná premiéra. A pro všechny je připravená i afterparty v klubu Turn Off, kde proběhne živá show, takže si umělce budete moci poslechnout live. Vstup volný. Start ve 20.00 hodin.

Sobota 25. listopadu
* DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ. Pohádkový příběh o přátelství a pomoci, ale i lásce přiveze táborské loutkové Divadlo Dokola. Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin, vstupné 60 Kč.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE – „hasičárna“ Daliměřice od 16.00 hodin. K poslechu i tanci hraje Turnovanka. Více info na www.turnovanka.cz.

Neděle 26. listopadu
* POSLÁN JEST OD BOHA ANDĚL… Na prvním adventním koncertě – čistě instrumentálního rázu – zahrají Jindřich Macek (loutna) a Jitka Baštová (akordeon). Kostel sv. Františka z Assisi od 15.00 hodin. Vstupné 80 Kč.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU A VÁNOČNÍ ZPÍVANÍ v Rovensku pod Troskami.
Program v sále radnice:
– od 15.00 hod. výstava pohlednic Josefa Lady připravená Klubem filatelistů Rovensko pod Troskami
– od 15.30 do 16.00 hod. vystoupení královéhradecké folkové skupiny Zemědým
– od 16.00 do 17.00 hod. vánoční zpívání v podání pražské skupiny Muzika Rebel. Vstup zdarma
Program na náměstí prof. Drahoňovského:
– od 15.00 hod. – prodej adventních věnečků a dárků s vánoční tématikou
– od 17.30 hod. – rozsvícení vánočního stromu doprovázené vystoupením dětí z rovenské ZŠ a MŠ, svátečním slovem farářky a starostky města
* GAGARIN! Do turnovského divadla se vrací divadelní spolek Športniki! s inscenací o životě a díle Jurije Alexejeviče Gagarina. Těšte se na loutky, zpěvy, tance a ke slovu přijdou i filmové týdeníky. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin.

Sportovní pozvánky:

Pátek 24. listopadu
* VOLEJBAL, 1. liga: TJ Zikuda Turnov – Sokol Dobřichovice. Hala TJ ve Skálově ulici od 19.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Black Hawks – Raptoři (21.45) ZSLK.

Sobota 25. listopadu
* VOLEJBAL, 1. liga: TJ Zikuda Turnov – TJ Spartak Velké Meziříčí. Hala TJ ve Skálově ulici od 11.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Všeň-Pojizeří – Troskovice (17.30), Performers – Hnanice (19.45) ZSLK.
* FLORBAL, muži, národní liga: TJ Turnov – Fortel TJ Kobylisy. Hala TJ od 20.15 hodin.

Neděle 26. listopadu
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Sokol Turnov – Modřišice (18.30) ZSLK.

KULTURA, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.