Víkendové pozvánky

0

Dnes dvě velké muzikantské akce – festival napříč na Střelnici a premiéra klipu – Payya Matys v Korunním princi a klubu Turn Off. V neděli první adventní koncert a první rozsvěcení vánočního stromu – v Rovensku pod Troskami. A pozor, turnovské kino Sféra kvůli problémům s technikou nejméně do neděle nehraje! Sportovním pozvánkám vévodí prvoligové zápasy volejbalistů.

Pátek 24. listopadu
* PEROKRESBY IVETY KLEINOVÉ. V rámci blížícího se výročí 700 let obce Všeň jste zváni na výstavu všeňské rodačky a výtvarnice Ivety Kleinové. Výstavu zahájí starosta obce Radim Janeček a hudební doprovod obstará Týna Poláková. Přijďte se podívat na romanticky laděné obrázky ze Všeně a blízkého okolí. Vernisáž proběhne od 17.00 hodin v prostorách obecního úřadu ve Všeni. Výstava potrvá do konce dubna 2018. Více na www.vsen.cz.
* NAPŘÍČ. Myšlenkou minifestivalu NAPŘÍČ je spojit zajímavé muzikanty, kteří by se třeba na pódiu nikdy nesetkaly. Tentokrát se můžete těšit na tři hudební bloky. První zahájí písničkářka se silným hlasem a harmonikou Jana Vébrová, na kterou naváže Pája Táboříková, která představí ambiciózní projekt PayaNoia. Dále vystoupí uskupení Něžná noc, v jejímž čele uvidíte textaře a zpěváka Jana Saharu Hedla a zpěvačku Blanku Šrůmovou. Celým večerem vás bude provázet Ondřej Halama. KC Střelnice, velký sál, od 19.00 hodin. Vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.
* PREMIÉRA KLIPU, BLACK & WHITE PARTY A AFTERPARTY S ŽIVÝM VYSTOUPENÍM – PAYYA MATYS. Mladá zpěvačka Payya Matys vydala svoje první album Ze Stínů, na kterém je jedenáct písní. Sama Payya v rozhovoru pro TvA (ZDE) uvedla, že se v nejbližší době bude věnovat natáčení klipů k písním. Nyní je tu aktuálně podzimní premiéra jednoho z nich, konkrétně k singlu Jin-jang. Chytlavou písničku o protikladech s Payyou zrealizoval Santo Woreal, který je zároveň autorem textu. Můžete se těšit na Black & White party v turnovské restauraci Korunní princ, jejíž součástí bude zmíněná premiéra. A pro všechny je připravená i afterparty v klubu Turn Off, kde proběhne živá show, takže si umělce budete moci poslechnout live. Vstup volný. Start ve 20.00 hodin.

Sobota 25. listopadu
* DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ. Pohádkový příběh o přátelství a pomoci, ale i lásce přiveze táborské loutkové Divadlo Dokola. Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin, vstupné 60 Kč.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE – „hasičárna“ Daliměřice od 16.00 hodin. K poslechu i tanci hraje Turnovanka. Více info na www.turnovanka.cz.

Neděle 26. listopadu
* POSLÁN JEST OD BOHA ANDĚL… Na prvním adventním koncertě – čistě instrumentálního rázu – zahrají Jindřich Macek (loutna) a Jitka Baštová (akordeon). Kostel sv. Františka z Assisi od 15.00 hodin. Vstupné 80 Kč.
* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU A VÁNOČNÍ ZPÍVANÍ v Rovensku pod Troskami.
Program v sále radnice:
– od 15.00 hod. výstava pohlednic Josefa Lady připravená Klubem filatelistů Rovensko pod Troskami
– od 15.30 do 16.00 hod. vystoupení královéhradecké folkové skupiny Zemědým
– od 16.00 do 17.00 hod. vánoční zpívání v podání pražské skupiny Muzika Rebel. Vstup zdarma
Program na náměstí prof. Drahoňovského:
– od 15.00 hod. – prodej adventních věnečků a dárků s vánoční tématikou
– od 17.30 hod. – rozsvícení vánočního stromu doprovázené vystoupením dětí z rovenské ZŠ a MŠ, svátečním slovem farářky a starostky města
* GAGARIN! Do turnovského divadla se vrací divadelní spolek Športniki! s inscenací o životě a díle Jurije Alexejeviče Gagarina. Těšte se na loutky, zpěvy, tance a ke slovu přijdou i filmové týdeníky. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin.

Sportovní pozvánky:

Pátek 24. listopadu
* VOLEJBAL, 1. liga: TJ Zikuda Turnov – Sokol Dobřichovice. Hala TJ ve Skálově ulici od 19.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Black Hawks – Raptoři (21.45) ZSLK.

Sobota 25. listopadu
* VOLEJBAL, 1. liga: TJ Zikuda Turnov – TJ Spartak Velké Meziříčí. Hala TJ ve Skálově ulici od 11.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Všeň-Pojizeří – Troskovice (17.30), Performers – Hnanice (19.45) ZSLK.
* FLORBAL, muži, národní liga: TJ Turnov – Fortel TJ Kobylisy. Hala TJ od 20.15 hodin.

Neděle 26. listopadu
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Sokol Turnov – Modřišice (18.30) ZSLK.

KULTURA, SPORT

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.