Víkendové pozvánky

0

V pátek dvě cestovatelské přednášky a taneční večer v Restauraci Na Lukách, v sobotu diskotéka pro starší generaci na Střelnici, v neděli koncert a vynášení Morany v Malé Skále. Po oba víkendové dny loutkářská přehlídka Turnovský drahokam. Ze sportu asi nejdůležitější pozvánkou je finálová série hokejové krajské ligy mezi Turnovem a Jičínem. Začíná se v pátek 15. března v 19.00 hodin v Turnově, druhý zápas se odehraje v neděli 17. března v Jičíně, kde se hraje od 17.00 hodin. Ve středu 20. března se finále vrací do srdce Českého ráje, a to ve stejném „domácím“ čase – 19.00 hodin. Přesný čas případných dalších utkání 22. a 24. března bude upřesněn.

Pátek 15. března
* KČT Sokol Turnov pořádá další ročník zimního Cestovníku: MADEIRA. Promítá Marek Špika. Přechod ostrova věčného jara z východu na západ – horské hřebeny, levády s tunely, exotická květena, mořské útesy… Zasedací místnost sokolovny ve Skálově ulici (1. patro). Začátek v 18.00 hodin.
* PIVOVARSKÝ TANEČNÍ VEČER NA LUKÁCH. Turnovská pivnice Na Lukách zve všechny na taneční parket.
K tanci hraje skupina SKY WAY ze Semil. Každý najde a uslyší svou melodii a žánr. Od osmdesátek po současnost, od rocku k romantice. Přijďte se pobavit. Čas: 19.00–24.00 hodin. Vstupné 100 Kč. Rezervace, tel. 488 444 080.
* CESTOVATELSKÁ BESEDA S GEOGRAFEM JIŘÍM FAFLÁKEM: NOVÝ ZÉLAND …ZEMÍ DLOUHÉHO OBLAKU. Součástí večera bude i výstava ručních prací místních umělců. Budova obecního úřadu v Jenišovicích (sál v podkroví), začátek v 19.30 hodin. Více informací na www.jenisovice.cz/kalendar-akci.

Pátek 15. až neděle 17. března
* XXXIV. TURNOVSKÝ DRAHOKAM. Regionální loutkářská přehlídka pro Liberecký kraj a Český ráj se koná u příležitosti 150. výročí založení divadla. Pořádá: Loutkářský soubor Na Židli Turnov za finanční podpory
Libereckého kraje a města Turnova. Program najdete ZDE.

Sobota 16. března
* ŠIBŘINKY NA TÉMA PYŽAMO. Pořádá Sbor dobrovolných hasičů v Mašově. Hrají: Wings. Sokolovna Mašov od 20.00 hodin, vstupné 200 Kč. Předprodej 8. a 9. března od 18.00 do 20.00 hodin v restauraci na návsi.
* NEJVĚTŠÍ OLDIES PARTY V ČESKÉM RÁJI. Pokračování oblíbené Oldies Party! Za pultem DJ Mirra, DJ Jirka Vondra a DJ Momo. Zazní ty největší hity 80. a 90. let. Vstup pouze 18+. Střelnice od 20.00 hodin, vstupné 150 Kč.

Neděle 17. března
* VYNÁŠENÍ MORANY A KONCERT JANY VÉBROVÉ S PETREM TICHÝM V BOUČKOVĚ STATKU V MALÉ SKÁLE. Program začíná v 15.30 hodin vynášením Morany – sraz je na nádvoří Boučkova statku. Vyneseme tradičně Moranu za doprovodu zpěvu a muziky, zapálíme a hodíme ji do Jizery, zamáváme zimě a vrátíme se zvesela ke statku, kde se uvelebíme v naší vinárně a zaposloucháme do krásného koncertu Jany Vébrové (akordeon, zpěv) a Petra Tichého (kontrabas). Jana Vébrová: písničkářka, básnířka, akordeonistka, muzikantka tělem i duší. Pochází z Lužických hor a vytvořila si vlastní „folklor“ vycházející právě z tohoto syrového kraje. Ráda vystupuje s kontrabasistou Petrem Tichým, který její originální projev skvěle doprovází. Rezervace na koncert: info@hostinecuboucku.cz, tel. 732 166 543 (jen SMS). Vstupné 200 Kč.

Sportovní pozvánky

Sobota 16. března
* FOTBAL / ČFL: FK Přepeře – Chlumec n. C. (10.30).
* VOLEJBAL / KP, muži: Zikuda Turnov – TJ Vysoké n. J. (10.00 a 13.00), hala TJ Turnov.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.