Víkendové pozvánky

0

Cestovatelské setkání v knihovně, Noc s Andersenem, divadlo pro děti, pozvánka na jarní vycházku do skal, Velikonoční trhy na Sychrově…

Čtvrtek 30. března
* CESTOVATELSKÝ ČTVRTEK: SEVER ALP S VÝSTUPEM NA MT. BLANC. Horské silnice, zasněžené vrcholky známých hor, lázeňská města i historické perly v údolích. Známé i neznámé cíle severních Alp. A přitom jen pár hodin jízdy od našich domovů. Cestopisná retro beseda s promítáním diapozitivů. Hlavní budova Městské knihovny Antonína Marka, sálek ICM od 18.00 hodin.
* ZKRÁTKA BEZ POZLÁTKA S JOSEFEM FOUSKEM. Setkání se známým spisovatelem, básníkem, textařem, humoristou a písničkářem. Kulturní dům v Tatobitech od 19.00 hodin. Předprodej vstupenek: PESO Turnov, tel. 481 313 062, nebo OÚ Tatobity, tel. 608 257 532. Pořádá OS Dědina.
* DOKUD NÁS SMRT NEROZDĚLÍ. Divadelní travesti revue Techtle Mechtle a Kočky se vrací do Turnova s novým pořadem. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin, v předprodeji 400 Kč, na místě 440 Kč.

Pátek 31. března
* NOC S ANDERSENEM 2023. Zveme všechny přátele a příznivce knihovny, ale hlavně naše děti a celé rodiny do tradičního pohádkového průvodu, který se vydá na svou cestu městem. Sraz průvodu městem u Městské knihovny A. Marka v Jeronýmově ulici v 18.00 hodin.
* GUILTY PLEASURE. Taneční večírek je určen všem, kdo si chtějí trsnout, ale nikdo jim nehraje tu jejich hudbu. Party, klub KUS ve Střelnici od 21.00 hodin, vstup zdarma.

Sobota 1. dubna
* VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ A KREATIVITY se koná od 9.00 do 16.00 hodin v prostorách Obecního úřadu v Karlovicích.
* O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE ANEB JAK TO BYLO DOOPRAVDY. Jeníček a Mařenka skutečně existují! Všichni pohádku dobře znají, ale tento příběh je jiný. Zobrazuje totiž, co se ve skutečnosti stalo. Představení z cyklu: Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* ZA PÍSKOVCOVÝM FENOMÉNEM ČESKÉHO RÁJE – pozvánka na putování do oblasti Besedických skal, Zbirohu a Sokola. Trasa 7 km, sraz účastníků v 10.00 hodin u turistického rozcestníku U Kalicha v Besedicích. Průvodci budou archeolog a speleoantropolog Petr Jenč, geolog, hydrogeolog a geofyzik Jakub Mareš a ekoložka a botanička Lenka Šoltysová.
* FOTBAL / KP: Rovensko – Sedmihorky (16.30).
* ŠIROKKO. Pop-rocková hudební skupina z okolí Turnova a Semil. Malá (domácí) scéna, klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 1 a neděle 2. dubna
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV – VELIKONOČNÍ TRHY. Tradiční velikonoční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tematického zboží a programem pro děti i dospělé. Připraveno bude více jak sto stánků s řemeslnými výrobky, regionálními i specifickými potravinami a občerstvením a samozřejmě i s výrobky vztaženými ke svátkům jara – věnce, pomlázky, kraslice, jarní dekorace, ale také svíčky s jarním motivem, mýdla a další, v nabídce nechybí ani kvalitní oblečení. Součástí je také kulturní program. Denně od 9.00 do 16.00 hodin. Více na www.zamek-sychrov.cz.

Neděle 2. dubna
* VELIKONOČNÍ, PROUTĚNÁ, ČARODĚJNICKÁ. V oblíbené tvůrčí výtvarné dílně se zaměříme na zcela přírodní materiály a vyrobíme si společně velikonoční dekorace, výrobky z proutí i čarodějnické doplňky. Dílna je součástí projektu Bookstart – S knížkou do života. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.

KULTURA, SPORT, KINO A VÝSTAVY

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.