DUBNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Jarní měsíc spojený zejména s Velikonocemi. Hned první dubnový víkend se konají Velikonoční trhy na Sychrově. Tradiční akce na Dlaskově statku s vynášením Moreny se koná v sobotu 8. dubna. Na Velký pátek proběhne také poprvé na Valdštejně divadelní představení Pašijové hry. V pozvánkách najdete i několik koncertů a cestovatelských setkání, koná se Traktoriáda na Vyskři a akce na zahájení turistické sezony – Český ráj dětem. Duben uzavře pálení čarodějnic.

Sobota 1. dubna
* VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ A KREATIVITY se koná od 9.00 do 16.00 hodin v prostorách Obecního úřadu v Karlovicích.
* O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE ANEB JAK TO BYLO DOOPRAVDY. Jeníček a Mařenka skutečně existují! Všichni pohádku dobře znají, ale tento příběh je jiný. Zobrazuje totiž, co se ve skutečnosti stalo. Představení z cyklu: Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* ZA PÍSKOVCOVÝM FENOMÉNEM ČESKÉHO RÁJE – pozvánka na putování do oblasti Besedických skal, Zbirohu a Sokola. Trasa 7 km, sraz účastníků v 10.00 hodin u turistického rozcestníku U Kalicha v Besedicích. Průvodci budou archeolog a speleoantropolog Petr Jenč, geolog, hydrogeolog a geofyzik Jakub Mareš a ekoložka a botanička Lenka Šoltysová.
* ŠIROKKO. Pop-rocková hudební skupina z okolí Turnova a Semil. Malá (domácí) scéna, klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 1 a neděle 2. dubna
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV – VELIKONOČNÍ TRHY. Tradiční velikonoční trhy spojené s ukázkami řemesel, prodejem tematického zboží a programem pro děti i dospělé. Připraveno bude více jak sto stánků s řemeslnými výrobky, regionálními i specifickými potravinami a občerstvením a samozřejmě i s výrobky vztaženými ke svátkům jara – věnce, pomlázky, kraslice, jarní dekorace, ale také svíčky s jarním motivem, mýdla a další, v nabídce nechybí ani kvalitní oblečení. Součástí je také kulturní program. Denně od 9.00 do 16.00 hodin. Více na www.zamek-sychrov.cz.

Neděle 2. dubna
* VELIKONOČNÍ, PROUTĚNÁ, ČARODĚJNICKÁ. V oblíbené tvůrčí výtvarné dílně se zaměříme na zcela přírodní materiály a vyrobíme si společně velikonoční dekorace, výrobky z proutí i čarodějnické doplňky. Dílna je součástí projektu Bookstart – S knížkou do života. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.

Pondělí 3. dubna
* OSKAR A RŮŽOVÁ PANÍ. Pavla Tomicová a Josef Polášek v divadelní adaptaci humorné i dojemné novely francouzského dramatika Erica E. Schmitta. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 450 Kč, na místě 490 Kč.

 

 

 

Úterý 4. dubna
* NETRADIČNÍ CESTOVATELSKÁ UNIVERZITA: SIAMSKÉ ROZČAROVÁNÍ – TŘI TÝDNY V THAJSKU. Historik, etnolog a „pseudocestovatel“ Jaroslav Kříž povypráví o své cestě po Thajsku, která proběhla v prosinci 2013. Knihovna na vlakovém nádraží v Turnově II od 10.00 hodin.

Čtvrtek 6. dubna
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Velký sál KC Střelnice od 18.00 hodin, vstupné za tým 200 Kč. Pět různých témat, celkem pětapadesát otázek, hlasovací aplikace. Atraktivní výhry v ceně mnoha set korun a sleva na útratu během večera.

Pátek 7. až neděle 9. dubna
* HOSPŮDKA V CHALOUPKÁCH: VELIKONOČNÍ HODOVÁNÍ. Sváteční menu na celý víkend. Tradiční velikonoční jídla. Páteční večer zpříjemní country kapela Bedňáci. Začátek v 18.00 hodin. Přijďte posedět, otevřeno vždy od 11.00 hodin. Svijanský Újezd čp. 14, rezervace tel. 603 791 123.

Pátek 7. dubna
* PAŠIJOVÉ HRY NA VALDŠTEJNĚ. Na Velký pátek zpestří návštěvníkům odpolední návštěvu hradu divadelní představení „O nejslavnějším zmrtvýchvstání“ v nastudování souboru ZKUS Malá Skála. Autorem této pašijové hry je ostravský dramatik, pedagog a laureát Ceny divadelní kritiky z roku 2017 Tomáš Vůjtek. Samotná témata ukřižování Ježíše Krista, utrpení a Kristova vykupitelská smrt byla v minulosti součástí tzv. pašijových her, které se do Pojizeří vrátily v roce 2018. Zásluhu na tom mají především ochotníci nejen z Turnova, ale i ze Semil či Železného Brodu, kteří spojili své síly a tuto tradici obnovili. Představení proběhne od 14.00 hodin na prvním hradním nádvoří, na které se po dobu konání akce bude platit dobrovolné vstupné (akce se bude konat pouze za příznivého počasí).
* VELIKONOČNÍ ZÁBAVA. Sbor dobrovolných hasičů v Rovensku pod Troskami spolu s kapelou Rouden band zvou na tradiční hasičskou Velikonoční zábavu. Sál radnice od 20.00 hodin. Vstupné 150 Kč. Občerstvení v režii SDH přímo na sále. Více na www.sdh-rovensko.cz.

Sobota 8. dubna
* VELIKONOCE NA DLASKOVĚ STATKU. Velikonoce – svátky obnovy života, přechodu zimy do jara. Oslava Velikonoc se formovala v symbióze rolnických tradic nového hospodářského roku a křesťanského obrazu ukřižování Ježíše Krista a jeho zmrtvýchvstání. Tradiční součástí programu bude vynášení Smrti neboli Smrtky do Jizery. Děti s ní tradičně o páté postní neděli – Smrtné – putovaly k nejbližšímu potoku či řece, do které ji hodily, nebo ji upálily. Mařena – smrtka, symbolizovala zimu, a proto musela ze stavení pryč. Spolu s folklorním souborem Nisanka z Jablonce nad Nisou budete mít i vy možnost „Mařenu“ ze statku vynést, utopit a přivítat tak jaro.
Doprovodný program:
10.00 Divadlo b – loutkové představení Locika
11.30 Folklorní soubory Nisanka a Malá Nisanka (Jablonec nad Nisou) – Podještědí, Pojizeří a Podkrkonoší
12.00 Vynášení Smrti do Jizery
12.30 Folklorní soubor Písečan (Písek) – Prácheňsko
13.30 Valašský soubor písní a tanců Vsacan (Vsetín) – Valašsko
14.30 Divadlo b – loutkové představení O Malence
15.30 Harmonikářka Lucie Eva Doušová
Dílny pro děti: výroba létečka (symbol přivítání jara), pečení velikonočního pečiva, pletení pomlázky. Stálá expozice Od jara do zimy – Rok hospodáře. Tradiční řemeslný jarmark a občerstvení.
* JIRKA VÍŠEK & JEN TAK NA POHODU. Koncert, na kterém se vám sólově představí Turnovan Jirka Víšek, člen kapely Roubovaný vokurky. S ním vystoupí Pepe Košťák a Jirka Vávra, kteří společně tvoří duo Jen tak na pohodu. Malá (domácí) scéna, klub KUS od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Úterý 11. dubna
* POHÁDKOVÝ PODVEČER – KAŠPÁREK TO ZAŘÍDÍ. Pohádkový podvečer s LS Čmukaři. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 16.00 hodin.

Středa 12. dubna
* JE ÚCHVATNÁ. Skutečností inspirovaný příběh zpěvačky Florence Foster Jenkins, která věřila ve svůj úžasný soprán, přestože ve skutečnosti zpívala příšerně falešně. Pravdivá komedie o nejhorší pěvkyni na světě zahraje Spolek Divadelních Ochotníků MÁJ 1867 Tatobity. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 200 Kč, na místě 250 Kč.

Čtvrtek 13. dubna
* PRVOVÝSTUP NA CHUMBU. Povídání a promítání fotografií z prvovýstupu na himálajskou velehoru Chumbu (6 859 m. n. m.). Radoslav „Radar“ Groh a další host z výpravy pohovoří, jak se jim vedlo ve složení Radoslav Groh, Jaroslav Bánská, Petr Kejklíček a Zdeněk Hák zdolat tuto šestitisícovku. Expozice horolezectví Muzea Českého ráje od 18.00 hodin. Vstupné 50 Kč.

Pátek 14. dubna
* WOHNOUT UNPLUGGED. Koncert známé kapely. Městské divadlo Turnov od 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 390 Kč, na místě 450 Kč.

Sobota 15. dubna
* ROUDEN BAND. Rocková kapela z Českého ráje vloni oslavila 40 let své existence. Malá (domácí) scéna, klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 15. a neděle 16. dubna
* VÍTÁNÍ JARA NA HRADĚ ROTŠTEJNĚ. Tradiční vítání jara se zbrusu novou pohádkou „Čertovská nevěsta“ a písničkou se koná na nádvoří hradu Rotštejn. Začátky představení po oba dny 11.00,13.00 a 15.00 hodin. V případě deště, sněhu či podobně příjemného počasí se v danou hodinu nehraje. Vstupné – dospělí 60 Kč, děti do 15 let polovic.

Neděle 16. dubna
* JAZZOVÝ PODVEČER v Pizzerii Maškovka. Začátek v 18.00 hodin. Vystoupí: Lédl Jazz Q a Jazzové combo ZUŠ Turnov. Vstupné 100 Kč, žáci ZUŠ zdarma.

Pondělí 17. dubna
* S PYDLOU V ZÁDECH. Hra měla premiéru v Divadle Semafor 4. června 1981 a dočkala se téměř 500 repríz. Postavička prostého lidového chytráka, který zaplétá v šachové partii mocných, poskytuje vynikajícímu Josefu Dvořákovi prostor pro řadu brilantních klaunských čísel. Hrají: Josef Dvořák, Markéta Hrubešová, Rostislav Trtík, Karel Gult/Jiří Veit a Veronika Bajerová/Dagmar Schlehrová. Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin, vstupné 450 Kč.

Úterý 18. dubna
* NETRADIČNÍ CESTOVATELSKÁ UNIVERZITA: UKRAJINA PŘED VÁLKOU – ČERNOBYL. Archivář a historik Českého ráje Pavel Jakubec povypráví o své cestě do Černobylu v roce 2021. Turnov II – knihovna na vlakovém nádraží, začátek v 10.00 hodin.
* VEČER NA SBOŘE – O PŘÍBĚHU SEDMIHORSKÝCH MOKŘADŮ A VODĚ V KRAJINĚ. Ornitolog a krajinný ekolog Vojtěch Šťastný povypráví o historii i současném stavu mokřadů v Sedmihorkách. Navíc také představí svoji publikaci Živá voda v krajině. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Středa 19. dubna
* PANAMA A INDIÁNSKÉ SOUOSTROVÍ SAN BLAS V KARIBIKU. Cestovatelský klub, Střelnice – velký sál od 18.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* NEZMAŘI: 45 LET. Během koncertu zazní písně od počátku skupiny až po současnost. Diváci uslyší například písničky Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Musíš jít dál, Písek, Růže a další. „Nejvytrvalejší stálice českobudějovické folkové líhně a neustálý kandidát na neoficiální prvenství ve sborovém folkovém zpěvu. Dohromady jim to vždy ladí báječně.” – Jiří Černý (hudební kritik). Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 250 Kč, na místě 300 Kč.
* UCPANEJ SYSTÉM. Přímý přenos derniéry slavné inscenace Dejvického divadla. Hra získala cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku 2012. Ivan Trojan získal cenu Alfréda Radoka 2012 v kategorii mužský herecký výkon za roli Boha a současně byl za tuto roli nominován na Cenu Thálie. Kino Sféra od 19.00 hodin, vstupné 390 Kč.

Čtvrtek 20. dubna
* BIBLIOTERAPIE: ŽIVOT V LESE. Setkání s revírníkem LS Ještěd, Lesů ČR Janem Vélou a povídání o životě lesa, včetně poznávací soutěže. Doplněno ukázkou z knih o přírodě. Komunitní místnost Fokusu – určeno pro klienty Fokusu a další zájemce z řad veřejnosti. Začátek v 9.30 hodin.
* OCHRANA PŘÍRODY A KRAJINY. Setkání nad tématem ochrany přírody s Jiřím Klápštěm, vedoucím CHKO Český ráj, Vojtěchem Šťastným, ornitologem a krajinným ekologem a Annou Hudskou, zakladatelkou spolku Zazemi, který se aktivně podílí na ochraně přírody a krajiny. Koná se v rámci projektu Duben – Měsíc pro planetu Zemi. Klub aktivní senior, penzion Žižkova od 14.00 hodin.
* ALICE HORÁČKOVÁ – ROZPŮLENÝ DŮM. K románové kronice ze Sudet inspirovala autorku vlastní rozpůlená rodina: Po roce 1945 byla část jejích příbuzných odsunuta a část zůstala. Alice Horáčková se ve své čtvrté knize vrací do malebné česko-německé vesnice první poloviny 20. století a z odposlouchaných historek i archivních záznamů splétá velký „familienroman“. Knihovna na vlakovém nádraží, začátek v 17.00 hodin.
* POHOVKA: JAROMÍR NOSEK. Dubnové setkání na Pohovce se semilským rodákem, hercem Jaromírem Noskem. V roce 2000 natočil svůj první film – retromuzikál Rebelové. Objevil ve filmech Udělení milosti se zamítá, Útěk do Budína, Městečko, Post Coitum, Román pro ženy, Roming, Účastníci zájezdu, Báthory ad. Po roce 2006 byl krátce členem Městských divadel pražských, nyní je jejich stálým hostem. Můžete ho vidět v inscenacích Anna Karenina, Hráči, Prolomit vlny, Sto roků samoty a Želary. Dnes nejintenzivněji spolupracuje s A Studiem Rubín. Cyklus Pohovka, Městské divadlo Turnov od 19.00 hodin, vstupné 250 Kč, seniorské vstupné 200 Kč.

Pátek 21. až neděle 23. dubna
* POUŤ sv. JIŘÍ V PŘÁSLAVICÍCH. Akce pro děti a dospělé, stánkový prodej, občerstvení. Prostor před kostelem sv. Jiří v Přáslavicích.

Pátek 21. dubna
* GUILTY PLEASURE. Taneční večírek Guilty Pleasure je určen všem, kdo si chtějí trsnout, ale nikdo jim nehraje tu jejich hudbu. Klub KUS na Střelnici od 21.00 hodin, vstup zdarma.

Sobota 22. dubna
* TRAKTORIÁDA 2023 a Den otevřených dveří L. CH. Oil. Největší agrosetkání svého druhu v Libereckém kraji. Areál polního letiště na Vyskři.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: SETKÁNÍ 1ST VETERAN US CAR CLUBU – AMERIKY NA SYCHROVÉ. Setkání fanoušků a členů klubu 1st Veteran US Car Praha. Příjezd účastníků do areálu zahrady zámku v 9.00 hodin, program od 11.00 hodin, v 15.00 hodin odjezd na spanilou jízdu v koloně na náměstí v Turnově. Více informací na stránkách www.1stveteranuscar.cz.
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V DOMĚ PŘÍRODY ČESKÉHO RÁJE V DOLÁNKÁCH. Přijďte si ZDARMA prohlédnout expozici o Českém ráji, seznamte se s aktivitami, které děláme, a prozkoumejte Dům přírody křížem krážem s mapou. Více na https://www.dumprirody.cz
* 20 DEKA DUŠE. Kapela vznikla v roce 2005 a pod názvem 20 deka duše začala hrát písně Vladimíra Mišíka & ETC. Jako parta příznivců této „legendy“ kvalitního českého bigbeatu hrává nejčastěji na Liberecku po klubech, festivalech, hospůdkách a podobných zákoutích. Malá (domácí) scéna, klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Neděle 23. dubna
* ZA OBOJŽIVELNÍKY ČESKÉHO RÁJE – EXKURZE SE ZOOLOGEM. Jarní procházka Podtroseckými údolími zaměřená na obojživelníky a další vodní breberky. Dozvíte se o hospodaření na rybnících, podpoře vodních živočichů a se síťkou a lupou prozkoumáme, kdo rejdí pod hladinou. Exkurzí vás provede zoolog AOPK ČR Václav Luka. Sraz je v 9.15 hodin na parkovišti u Vidláku. Předpokládaný konec kolem poledne. Trasa je dlouhá zhruba čtyři kilometry. Pořádá Dům přírody Českého ráje, více na https://www.dumprirody.cz
* PEČE CELÝ TURNOV.
Parlament mládeže města Turnova pořádá za podpory Kulturního centra Turnov soutěžní přehlídku amatérských pekařů všeho věku. Kategorie: sladké pečivo, slané pečivo , chléb, houska, rohlík… Přijďte soutěžit, ochutnávat a sdílet své recepty! (Podrobnosti a pravidla na www.kcturnov.cz). Klub KUS na Střelnici od 15.00 hodin, vstup na akci je zdarma.

Pondělí 24. dubna
* FLÉTNOVÝ KONCERT. Monika Szantó, učitelka ZUŠ Turnov, a její žáci zahrají pro obyvatele Domova důchodců Pohoda a také je seznámí s historií tohoto hudebního nástroje. Koná se v rámci projektu Aktivně ve stáří. Začátek ve 14.00 hodin.

Středa 26. dubna
* INDIGO COMPANY: HARANTOVA POUŤ DO SVATÉ ZEMĚ. Nezávislá divadelní a umělecká společnost INDIGO company, kterou v roce 2013 založily herečky Jana Trojanová a Lilian Fischerová, připravuje autorská představení i zpracování klasických titulů. Během koncertu zazní i úryvky z cestopisu Kryštofa Haranta a renesanční poezie. V programu se představí Monika Bucharová (violoncello), Štěpán Buchar (kytara) a Jana Trojanová (recitace). Turnovský hudební večer, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 180 Kč, na místě 210 Kč.

Čtvrtek 27. dubna
* BABYCLUB VAGONEK. Dopolední program vyhrazený nejmladším čtenářům a rodičům. Společné čtení a navazující tvůrčí a hrací aktivity se pravidelně pro veřejnost konají jednou měsíčně na pobočce Turnov II v rámci projektu Knihovna pro celou rodinu – Bookstart S knížkou do života. Začátek v 10.00 hodin.
* ŽIDÉ V LIBERECKÉM KRAJI. Odborná přednáška archiváře a regionálního historika Pavla Jakubce, ředitele Státního okresního archivu v Semilech, se zaměří na historii židovské komunity na celém našem regionu. Turnov II – knihovna na vlakovém nádraží, začátek v 17.00 hodin.
* ZA HRANICÍ SLOV: ČESKÝ RÁJ. Výstava fotografií Pavly Bičíkové. Ta se ve své tvorbě nezaměřuje na popisné dokumentování krajiny, ale snaží se zachytit nálady a pocity, které v ní vyvolává. Soustředí se na tajemnou atmosféru, minimalistické detaily a barvu, která postupně přechází až do monochromu. Vernisáž výstavy v Kamenářském domě Muzea Českého ráje od 17.00 hodin. Výstava potrvá do 18. června.
* KRÁLOVSKÁ OPERA: TURANDOT. Pucciniho poslední operu zdobí úžasná hudba s jednou z nejslavnějších operních árií „Nessun dorma“. Opera v kině, kino Sféra od 18.15 hodin, vstupné 250 Kč, děti do 15 let, studenti, senioři a osoby ZTP 200 Kč.
* VE STODOLE U SLEPIC. Repríza úspěšné autorské divadelní hry turnovského spolku Nakafráno. Hrají: Kateřina Hofhansová, Michaela Kunetková, Alena Tomášová a Romana Zemenová, režie: Jan Baron Marek. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné 200 Kč.

Pátek 28. dubna
* FOXY MAMA. Základní umělecká škola Turnov si vás dovoluje pozvat na koncert v rámci 16. ročníku festivalu Kytara v Českém ráji. Foxy Mama je tříčlenná kapela z Prahy vedená kytaristou a zpěvákem Davidem Kandlerem. Její originální styl je směsicí blues, soulu a rocku. Inspiraci čerpají jak z hudby 60. a 70. let, tak i ze současného pojetí těchto žánrů. V únoru 2021 vyšlo jejich debutové EP Still Dreamin‘. Klub KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné 150 Kč (vstupenky pouze na místě).

Sobota 29. dubna
* ČESKÝ RÁJ DĚTEM. Tradiční zahájení turistické sezony v Českém ráji, letos proběhne již 18. ročník v rámci hry „Za pověstmi Českého ráje“. Start bude v areálu Maškovy zahrady od 8.30 do 11.00 hodin. Trasa vede na Hlavatici, na hrad Valdštejn a přes Pelešany zpět do Maškovy zahrady. Zde bude připravený bohatý kulturní program. Na cestě vás budou provázet postavičky z českorajských pověstí. Akci pořádají Turnovské památky a cestovní ruch ve spolupráci s dalšími organizacemi.
* DÍVČÍ VÁLKA. Premiéra divadelní hry Františka Ringo Čecha v podání ochotníků ze spolku Jizeran. Sál Obecního úřadu Rakousy. První premiérové představení se uskuteční od 16.00 hodin, druhé začíná v 19.30 hodin. Předprodej vstupenek na OÚ každou středu během úředních hodin a na tel. 602 743 669, případně e-mailu: martafranzova@seznam.cz.
* EXPEDIČNÍ KAMERA. Objevujme…Poznávejme…Žijme! Kam až můžeme na lodi doplout? Kam až můžeme vylézt? Kde jsou naše hranice? Přemýšlejme o tom na Expediční kameře 2023. Expediční kamera je filmový festival, který k vám již od roku 2009 přináší nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce. Program: TICHO (9 minut, Kanada), MADAGASKAR – OSTROV DUCHŮ A KOUZEL (46 minut, Česko), MALLORCA (16 minut, Česko), NEJDELŠÍ SVATEBNÍ CESTA? (35 minut, Česko), DIVOKÉ VODY (86 minut, Francie), STRÁŽCI ÚDOLÍ SOPKY TUPUNGATO (20 minut, Chile), VZNEŠENÁ (15 minut, USA), DOVOLENÁ NA BAFFINOVĚ OSTROVĚ (12 minut, Kanada). Filmová projekce, kino Sféra od 18.30 hodin, vstupné 150 Kč, resp. 130 Kč.
* NEJVĚTŠÍ ČARODĚJNICKÁ OLDIES PARTY V ČESKÉM RÁJI. Dubnové vydání oldiesky tentokrát v čarodějnickém! Zazní ty největší hity 80. a 90. let (a to i ty české a slovenské!). Těšit se můžete na speciální koktejlový bar s TOP drinky. Střelnice od 20.00 hodin, vstup pouze 18+ (150 Kč).

Neděle 30. dubna
* STRUHY OPEN AIR 23. Druhý ročník festivalu pod širým nebem ve ski areálu v turnovských Struhách. Těšit se můžete na skvělé kapely, občerstvení i tradiční oheň při příležitosti pálení čarodějnic (zapálení ohně v 18.30 hodin). Vše vypukne v 15.30 hodin. Vystoupí kapely: Mr. Fraš, Hallodrn a Funk Corporation. Vstupné je dobrovolné. Pořádá Klub lyžařů Turnov.
* ČARODĚJNICE NA LUKÁCH V TURNOVĚ proběhnou tradičně od 16.00 hodin. Ve spolupráci se Žlutou ponorkou Turnov budou připraveny soutěže pro děti (17.00-18.30 hod.), na které naváže vyhlášení Miss malá čarodějnice (18.30-19.30 hod.). K zapálení ohně dojde ve 20.00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na občerstvení i hudební doprovod. Srdečně zvou: Odbor životního prostředí MěÚ Turnov a SDH Turnov.
* ČARODĚJNICE NA PALDĚ. Sbor dobrovolných hasičů v Rovensku pod Troskami zve na tradiční pálení čarodějnic. Akce se koná na Paldě. Občerstvení zajištěno. Začátek akce v 16.00 hodin. Po setmění ohňostroj. Více informací na www.sdh-rovensko.cz.
* Sbor dobrovolných hasičů v Mašově zve na tradiční PÁLENÍ ČARODĚJNIC V LOMĚ POD HLAVATICÍ. Začátek v 18.00 hodin. Připraveny jsou různé hry pro děti, občerstvení je zajištěno. Přijďte zahájit letošní letní sezonu a ochutnat vyhlášený Kosákův buřt.

Úterý 2. května
* VILÉM VEVERKA TRIO PLUS – v současnosti zřejmě jeden z nejoriginálnějších hudebních projektů české scény. Viděno klasickou optikou jde o výraznou multižánrovou komorní fúzi, – na půdorysu sólového hoboje a jazzového trio, navíc s jasnou akcentací současné hudby, na straně druhé je specifikem této koncertní performance osobitý „stand-up“ element, který počítá dokonce s možnou interakcí diváka. Není bez zajímavosti, že hudební formaci doprovodí turnovský sbor Musica Fortuna. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné od 250 Kč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.