Víkendové pozvánky

0

Cestovatelská setkání, erotický ples, koncert rockového jara v kulturním domě v Pěnčíně, divadelní ples v hospodě v Olešnici. Fotbal, házená. V úterý otevření kamenářské expozice v muzeu po revitalizaci, beseda s bývalými účastníky mise UNPROFOR v Jugoslávii a v Chorvatsku v roce 1993… V sobotu se veřejnosti opět otevře věžový vodojem v Ohrazenicích (ZDE).

Čtvrtek 23. března
* TAJEMNÁ ALJAŠKA A LEDOVÝ ISLAND. Křehká hra ledu, o sólování, lezení ledových ker a zamrzlých jeskyň. Své dechberoucí fotografie promítne a slovem doprovodí Lucie Hrozová, která se ladně pohybuje nejen po pískovcových věžích, ale i s cepíny v rukou po ledovcových útvarech po celém světě. Expozice horolezectví Muzea Českého ráje od 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* KRÁLOVSKÁ OPERA: LAZEBNÍK SEVILLSKÝ. Opera v kině, kino Sféra od 18.15 hodin, základní vstupné 250 Kč, zlevněné vstupné 200 Kč je určeno dětem do 15 let, studentům, seniorům a osobám ZTP

Pátek 24. března
* CESTOVNÍK: Tenerife – ostrov mnoha tváří. Putování po ostrově mnoha tváří od pláží a banánových plantáží po zasněžené hory. Promítá a vypráví Jakub Bergman. Zasedací místnost turnovské sokolovny ve Skálově ulici od 18.00 hodin. Pořádá Klub českých turistů Sokol Turnov.
* EROTICKÝ PLES 2023. Čeká vás večer plný zábavy, tance a hudby. V průběhu večera uvidíte kromě jiného dámskou a pánskou striptýzovou show a vystoupení dam Cathrin, Dolores a Sašy z travesti skupiny Techtle Mechtle Revue. K tanci a poslechu vám bude hrát oblíbená hudební skupina Koneckonců. Střelnice od 20.00 hodin, vstupenky za 320 Kč k dostání pouze v recepci KC Střelnice nebo na místě.

Sobota 25. března
* FOTBAL / ČFL: FK Přepeře – Živanice (10.30), KP: Sedmihorky – Lomnice (15.00), I. B třída: Přepeře B – Albrechtice (14.00), Mírová – Smržovka (15.00).
* HÁZENÁ / 2. liga, ženy: TJ Turnov – HC Háje Praha (10.00), hala TJ.
* ENE BENE ERBENE. Pozor, pozor! Bude šrumec! Přijede k vám DÍVADLO, které si pro vás připravilo spoustu krásných a známých pohádek. A všechny budou od Karla Jaromíra Erbena! Pořad z cyklu Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo od 10.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* TANEČNÍ ODPOLEDNE, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, k tanci a poslechu hraje Turnovanka a hosté. Více na www.turnovanka.cz.
* ROCKOVÉ JARO. Rockové jaro je za dveřmi a na milovníky rockové hudby se hrnou Špejbls Helprs – tribute to – AC/DC, Seven a Luboš Odháněl s W.I.X. Koncert hned tří kapel se uskuteční v KD Pěnčín 25. března se začátkem ve 20.00 hodin. Nenechte si ujít tuto výjimečnou akci. Kapela Spejbls Helprs je nejlepší revivalovou kapelou australských AC/DC. Navíc je to jeden z posledních koncertů s dlouholetým frontmanem kapely Petrem Průšou (Pegym). Tedy o důvod víc vzít koncert pořádaný legendárním Music clubem Pyrám útokem. Sál v Pěnčíně bude otevřen od 19.00. Vstupenky v prodeji pouze na místě. Druhou akcí Rockového jara bude taneční zábava s oblíbenou kapelou Adaptace 15. dubna v sokolovně v Přepeřích.
* DIVADELNÍ PLES. Divadelní spolek Jirásek z Olešnice pořádá tradiční Divadelní ples. K tanci a poslechu hraje skupina Duo BigBand. Sál hospody v Olešnici od 20.00 hodin. Vstupné 150 Kč.

Neděle 26. března
* FOTBAL / divize: FK Turnov – Nový Bydžov (15.00).

Úterý 28. března
* 30. výročí UNPROFORu. Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá přednášku věnovanou 30. výročí jednotek UNPROFOR. Přednášet budou účastníci ozbrojené mise NATO v Jugoslávii a v Chorvatsku v roce 1993 – MUDr. V. Šolc (Jičín) a Z. Šťastný (Turnov). Přednáška bude doplněna videozáznamem s ukázkou dobové výzbroje a výstroje. Přednáškový sál Střediska pro volný čas Žlutá ponorka v Husově ulici. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* OTEVŘENÍ EXPOZICE TURNOVSKÉ KAMENÁŘSTVÍ PO REVITALIZACI. Součástí „oslavy“ otevření expozice kamenářství bude projekce nového propagačního filmu o turnovském muzeu, nominačního filmu k návrhu na zapsání tradičního kamenářství na „Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky“ a filmu o tradici sklářské výroby v našem regionu. Muzeum Českého ráje od 17.00 hodin.

KULTURA, SPORT, KINO A VÝSTAVY

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.