Víkendové pozvánky

0

Je tu další prázdninový víkend, navíc ve znamení tropických veder, takže úplně nejlépe bude asi někde na koupališti. Nová vodní atrakce v Maškově zahradě již funguje, v neděli ji čeká oficiální křest doplněný kulturním programem (ZDE). V sobotu také pokračují jízdy historických vlaků, tentokrát se na trasu z Turnova do Semil a do Rovenska pod Troskami vydá vlak tažený parní lokomotivou (ZDE). V rámci Dnů lidové architektury jste v sobotu zváni na Dlaskův statek (ZDE). Sobotní odpoledne a večer v Dolánkách patří hudebnímu festivalu. V neděli hrají pro děti loutkáři v atriu muzea. Po celý víkend se na Troskách můžete setkat s lanochodci.

Pátek 22. července
* RETRO BAND A HOSTÉ. Retro band je kapela sestavená ze zkušených muzikantů z Turnova a okolí, kteří hrají písně a skladby, které tvoří základy světové pop music, rock’n’rollu, rocku, blues a bigbítu. Turnovské léto, koncert před Střelnicí od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 23. července
* FESTIVAL DOLÁNKY 2022. Multižánrový festival Dolánky pořádá společnost SUNDISK již řadu let na břehu Jizery v areálu kempu Dolánky. Kromě hudebního programu, složeného z domácích i zahraničních interpretů, bude připraven i nehudební doprovodný program a aktivity pro děti – skákací hrad, nafukovací lezecká stěna, dětská dílnička. Mimo to si návštěvníci budu moci ve zdejším kempu půjčit koloběžky a případně se vydat na nějaký výlet. Vstupné na akci je dobrovolné, zakoupené vstupenky budou slosovatelné. Začátek ve 12.00 hodin, mj. zahrají kapely: Payya Matys&Tribal force, Flastr, Ornament, The Scoffesr, Le Big Sur (Kolumbie, Španělsko), Pól McKántry.
* TRIO OPERA DIVA. Soubor Trio Opera Diva se zaměřuje na interpretaci především klasických operních a operetních árií a písní. Věnuje se také arménské hudbě a hudbě jiných žánrů (muzikál, filmová hudba, jazz…). Zpěvačka Ani Vardanyan pochází z Arménie, kde také vystudovala operní zpěv na Hudební akademii v Jerevanu. Již několik let žije a koncertuje v Čechách. Věnuje se také pedagogické činnosti. Flétnistka Eva Mišková pochází z Vimperka. Klavíristka Drahoslava Satorová je rodačkou z Turnova. Turnovské léto, koncert před Střelnicí od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Sobota 23. a neděle 24. července
* Hrad TROSKY: Lanochodci na Troskách. Více na www.hrad-trosky.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.