Víkendové pozvánky

0

Nadcházejí adventní víkend bude především ve znamení mikulášské nadílky. Tu pro děti např. pořádá Parlament mládeže města Turnova v neděli 5. prosince od 16.00 do 18.00 v Abelově mlýně v Dolánkách. Čertovské a andělské tvořivé dílničce může předcházet návštěva nedalekého Dlaskova statku, kde je k vidění vánoční výstava (ZDE). V pátek také můžete zajít na hokej, Turnov hraje derby s Lomnicí.

Pátek 3. prosince
* LEDNÍ HOKEJ / KLM, muži: HC Turnov 1931 – HC Lomnice n. Pop. (19.15), ZSLK.
* TAK KRÁTKÝ ČAS NA ŽIVOT. Turnovský underground si vás dovoluje pozvat na premiéru hry, která zachycuje životní příběh básníka Václava Hraběte. Původní nápad napsat hru o Václavu Hrabětovi vzešel od (již zesnulého) semilského režiséra Zdeňka Lindnera. Tématu se ujal Mojmír Babáček. Propojil životní příběh Václava Hraběte s jeho básněmi a sepsal text, který předal nadšené herecké partě, která odehrála představení pašijové hry O nejslavnějším zmrtvýchvstání a Vánoční hru. Část souboru v mládí básně Václava Hraběte přepisovala a vydávala. Premiéra divadelní hry, Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, vstupné 150 Kč.

Neděle 5. prosince
* ADVENTNÍ MIKULÁŠSKÁ DÍLNA – DEN PRO DĚTSKOU KNIHU. V programu této tradiční předvánoční dílny si vyrobí rodiče s dětmi andílky, čerty, Mikuláše, betlémy a perníčky, bude také čas na loutkovou pohádku a na nákup dětských knih se slevou. Vyhlášen bude i nejaktivnější návštěvník dětského oddělení knihovny. Dostane cenu přímo od skřítka Knihovníčka. Na děti čeká nadílka od Mikuláše, anděla i čerta. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
* ZÁMECKÉ SAXOFONOVÉ KVARTETO. Druhým adventním koncertem nás provede Zámecké saxofonové kvarteto, které vzniklo spojením zkušených hudebníků pohybujících se již mnoho let ve známých českých orchestrech. Adventní koncert, Husův sbor od 15.00 hodin, vstupné 150 Kč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.