Víkendové pozvánky

0

V pátek se můžete pobavit v sále radnice v Rovensku pod Troskami, kde se svým kabaretem vystoupí ochotníci z Tatobit. Turnovské divadlo bude v pátek večer patřit Společnosti bloumající veřejnosti. Sobota bude na zimním stadionu ve znamení extraligového hokeje juniorů (ZDE), dopoledne můžete vyrazit na tradiční dálkový turistický pochod, večer se na Střelnici představí zpěvačka Payya Matys. V neděli dopoledne můžete s dětmi zajít na „strašidelnou“ dílnu do turnovské knihovny.

Pátek 22. října
* DIVADELNÍ KABARET – humorné představení Spolku divadelních ochotníků z Tatobit. Sál radnice v Rovensku pod Troskami od 18.00 hod., vstupné 50 Kč.
* VEČER S SBV: Premiéra hry Záblesk. Společnost bloumající veřejnosti vás srdečně zve na slavnostní večer, na kterém bude uvedena premiéra jednoaktové divadelní hry Záblesk. V druhé půli večera je pro vás připraveno posezení s hudební produkcí členů SBV. Společnost bloumající veřejnosti (SBV) vznikla v Turnově v roce 1996 a pořádala ve městě různé koncerty, divadla, festivaly, umělecké happeningy nebo i výstavy a jeho ansámbl se postupem času různě měnil. Nyní je už SBV výhradně divadelním souborem. Na turnovských prknech uvedla od té doby několik her (2007 – Biloxi blues, 2008 – Vařené hlavy, 2010 – O myších a lidech, 2012 – Černá noc, 2014 – Klozet a 2018 – Pokrevní bratři), po delší odmlce tak nastal čas uvést hru další.
V jednoaktové hře Záblesk se vám představí Jan Marek, Jakub Chundela a Alena Tomášová (působící také v souboru Nakafráno). Režie hry se ujali Jan Marek a Romana Zemenová.
V hudební části večera vystoupí Martin Hybler, Matěj Hajn, Jan Dekány a členové SBV – Alena Tomášová a Jan Marek. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin, v předprodeji 180 Kč, na místě 200 Kč.

Sobota 23. října
* ČESKÝM RÁJEM PODZIMEM S KACANOVSKÝM SOKOLEM, 43. ročník turistického pochodu. Start je v KD Kacanovy od 7.00 do 10.00 hodin a u železniční zastávky Turnov-město od 7.00 do 9.30 hodin. Cíl je v KD Kacanovy do 18.00 hodin. Trasy 50, 35, 25 a 15 km. Kontakt: Sokol Kacanovy, tel. 724 221 220, l.brodsky@seznam.cz
* HÁZENÁ: II. liga žen: TJ Turnov – HC Plzeň. Hala TJ od 10.00 hod.
* FOTBAL/ I. B třída: Mírová – Mšeno (15.30).
* PAYYA MATYS & TRIBAL FORCE. Před nedávnem představila turnovská zpěvačka Payya Matys nový videoklip k písni v Koloběhu, na koncertě ji doprovodí uskupení Tribal Force – Santo Woreal. Dj Sali a Matěj Hajn. Malá (domácí) scéna, kavárna KUS na Střelnici od 19.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Neděle 24. října
* VÝTVARNÁ DÍLNA DÝŇOVÁ, STRAŠIDELNÁ. Oblíbená dílna pro rodiče s dětmi bude opět ve znamení společného tvoření. Lektorky Eva, Simona, Šárka a Veronika mají připraveny zajímavé náměty. Dětské oddělení knihovny v Jeronýmově ulici od 10.00 hodin.
* FOTBAL / OP-Jablonecko: Malá Skála – Kokonín (15.30).
* FUTSAL / II. liga: FC Dalmach – BOCA Chotěboř (19.00). Hala TJ.

KULTURA, KINO A VÝSTAVY, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.