Víkendové pozvánky

0

Je tu předposlední prázdninový víkend. Stále platí nabídka Turnovského léta – sobotní jízda historického vlaku, komponovaný program na Dlaskově statku, v neděli tam hrají pohádky pro děti členové souboru Na Židli (ZDE). Dnes večer koncert před Střelnicí a přednáška předních českých horolezců v KD Modřišice, v sobotu Skotské hry na Sychrově, tradiční akce na Rotštejně, metalová benefice na Troskách a další. V neděli je tu první tvůrčí dílna nové kulturní sezony v městské knihovně. Z fotbalových pozvánek zveme na nedělní zápas krajského přeboru v Turnově.

Pátek 20. srpna
* TURNOVSKÉ LÉTO: Mr. Fraš – vlastním jménem Petr Šafra – je zpěvák, kytarista, básník a písničkář žijící v Turnově. Můžete se těšit na autorskou, česky zpívanou tvorbu na pomezí několika hudebních žánrů, nejvýstižněji specifikovanou jako art rock. Kapela představí mimo jiné i zcela nové písně z připravovaného nového alba. Na koncertě vystoupí jako kapela ve složení Mr. Fraš – sólový zpěv, kytara, Jan „Deky“ Dékány – basová kytara, zpěv, Dan „Ňuňu“ Hybler – sólová kytara, zpěv, a Radek „Bany“ Nevyhoštěný – bicí. Koncert před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup zdarma.
* PŘEDNÁŠKA PŘEDNÍCH ČESKÝCH HOROLEZCŮ. Zdeněk Háček Hák – dvojnásobný držitel zlatého cepínu se s vámi podělí o zážitky prvovýstupu na šestitisícový Kangchong Shar (6.063 m), který zdolal se svým letitým kamarádem Jardou „Banánem“ Bánským. Radoslav Groh – s parťákem Márou Holečkem vybojovali světový prvovýstup na horu Baruntse (7.129 m). K poslechu zahrají skupiny Paralen i Ibalgin. KD Modřišice – Podháj od 19.00 hodin.

Sobota 21. srpna
* SKOTSKÉ HRY. Již po jedenadvacáté ovládnou Skoti státní zámek Sychrov, kde se budou po celý den konat tradiční skotské hry, které, stejně jako např. tartan, kilt, skotské dudy a whisky, patří ke kulturnímu dědictví Skotska, a které patří mezi jedny z největších skotských her v Evropě (https://www.skotskehry.cz/).
* Ochrana Klokočských skal, z. s., a kastelánka hradu Rotštejn srdečně zvou přátele kulturního dědictví na SVÁTEČNÍ SETKÁNÍ U BOŽÍCH MUK NA FIALNÍKU v sobotu od 10.00 hodin. Sváteční promluva ku poctě svatého Václava faráře Církve československé husitské Oldřicha Bezděčíka. Hudební doprovod a recitál z vlastí tvorby František Zídek – kytara, Kateřina Trojanová – hoboj. Následuje průvod pod korouhví paní z Rotštejna ke hradu. Okostýmovaní návštěvníci vítáni. Setkání je součástí 23. ŠERMÍŘSKÉHO LOUČENÍ S LÉTEM na hradě Rotštejně, které probíhá do neděle 22. srpna. Vystoupí skupina Mordýři, začátky představení po oba dny v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.
* FOTBAL / I. A třída: Sokol Pěnčín – Mimoň (17.00), I. B třída: Mírová – Studenec (17.00), OP-Jablonecko: Malá Skála – Plavy B (16.00), OS-Semilsko: Tatobity – Semily B (17.00).
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Metalová benefice. Sedmý ročník benefičního koncertu pro dobrou věc, vystoupí čtyři kapely velmi tvrdého ražení. Od 19.00 do 23.00 hodin. Vstupné jednotné: 150 Kč.
* TURNOVSKÉ LÉTO: Lédl Jazz Q. Turnovská jazzová stálice zahraje autorské skladby i známé jazzové standardy. Kapelu tvoří Ivan Hájek (basa), Robert Tomáš (bicí), Bohuslav Lédl (piano) a Marek Buble (saxofon). Koncert před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup zdarma.
* Filmové představení ŽENY V BĚHU. Letní kino v Dolánkách u Turnova. Začátek ve 20.30 hodin. Od 19.00 hodin je připraven program pro děti. Vstup zdarma. Zve koalice SPOLU. (PR)

Neděle 22. srpna
* DÍLNA PRÁZDNINOVÁ, PONOŽKOVÁ A PROVÁZKOVÁ. Tvořivá dílna pro děti a rodiče. Knihovna Turnov, dětské oddělení od 10.00 hodin.
* FOTBAL / KP: Turnov – Desná (17.00).

KULTURA, KINO A VÝSTAVY, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.