Víkendové pozvánky

0

Z kulturních akcí nadcházejícímu víkendu dominují Hradozámecké noci, vybrat si k návštěvě můžete v okolí hned několik objektů. Uskuteční se také akce v rámci Turnovského kulturního léta (ZDE). Ze sportu je tu novinka – závody elektro skateboardů na pumptrackové dráze v turnovské Maškově zahradě, začíná také fotbalová sezona – Přepeře v ČFL přivítají Teplice B, následuje hudební produkce, mj. zahraje legendární kapela Citron!

Pátek 30. července
* Turnovské léto 2021: KDEKRADEMOR. Obchodní taktiky herecké kočovné společnosti jsou založeny na pečlivě nastudovaném scénáři a zákazníci se jen hrnou. Prodej Dekanémoru ještě nikdy nedosahoval takových úspěchů! Hrají: Jáchym Pochop, Vojtěch Franců, Ulyana Pestová, Matyáš Volf, Eliška Chytková, Veronika Rubášová, Aleš Jeřábek a Lucie Cvrčková. Divadlo před KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstup volný.

Sobota 31. července
* ZÁVODY / xErace 2021: Po červnové jízdě v Pardubicích pokračuje letošní seriál závodů pro elektro skateboardy, onewheel a E-unicycle na nové pumptrackové dráze v turnovské Maškově zahradě. Od 10.00 budou probíhat tréninkové jízdy, závod bude zahájen v 11.00 hodin. Více na https://www.xerace.com/
* FOTBAL / ČFL: FK Přepeře – Teplice B (17.00). RTW Aréna Přepeře. Od 19.00 hodin následuje hudební produkce, mj. zahraje legendární kapela Citron!
* Turnovské léto 2021: BIGBÍTEK. Přední revival českého bigbeatu z Rovenska pod Troskami. Počátky kapely sahají do roku 1998, kdy uskupení čítalo čtveřici členů: Jarda Dvořák, Jarda Špína, Filip Valkoun a Roman Vaněk. Po téměř sedmiletém působení nastala pauza a od roku 2014 byla činnost kapely obnovena pro příležitostné hraní a obohacena o zpěv Katky Matysové. Koncert před KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstup volný.
* HRAD VALDŠTEJN: Hradozámecká noc. Noc plná překvapení se scénickými kostýmovými prohlídkami a doprovodnou hudbou od 19.30 do 22.00 hodin. Nutná předchozí rezervace a baterky na cestu zpět.
* HRADOZÁMECKÁ NOC NA ZÁMKU SVIJANY od 19.00 do 23.00 hodin. Komentované prohlídky, krátké varhanní koncerty, občerstvení na nádvoří.
* HRADOZÁMECKÁ NOC NA ZÁMKU SYCHROV od 19.00 do 23.00 hodin. Varhanní koncerty v zámecké kapli, prohlídky interiérů.

Sobota 31. července a neděle 1. srpna
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Lanochodci na Troskách. Již tradičně budou o tomto víkendu mladí nadšenci přecházet 50 metrů nad zemí po laně mezi oběma věžemi hradu Trosky! Pro odvážné návštěvníky bude připravena tréninková lajna, kde si budou moci lanochodectví vyzkoušet nízko nad zemí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.